کد خبر: ٧٥٢٢٦/ ١٦:٤٥ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1968
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
نشست پایانی هیات رییسه دانشگاه در سال96 و قدردانی دکتر کریمی از اعضای هیات رییسه
دکتر کریمی بر تسهیل فرآیند ارتقا و ترفیع اعضای هیات علمی تأکید کرد
در نشست هیات رییسه دانشگاه، ضمن قدردانی دکتر کریمی از تلاش‌های اعضای هیات رییسه، نحوه سرمایه‌گذاری منابع خارجی در پروژه‌های درمانی دانشگاه، موردبحث و بررسی قرار گرفت.

گالری عکس
در این نشست که صبح روز یکشنبه 20 اسفند 96 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، ابتدا دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه و مهندس نیازمند مشاور پروژه‌های بین‌المللی دانشگاه و جذب منابع خارجی،  به تشریح نحوه سرمایه‌گذاری منابع خارجی در پروژه‌های درمانی دانشگاه پرداختند و اعضای هیات رییسه در این زمینه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
سپس دکتر کریمی رییس دانشگاه در سخنانی از تلاش‌های اعضای هیات رییسه قدردانی کرد و گفت: هم‌فکری و هم راهی خوبی در هیات رییسه دانشگاه حاکم است و اعضای هیات رییسه باوجود اختلاف‌نظرهای شخصی با هماهنگی کامل در جهت پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش می‌کنند که این قابل‌ستایش است.
وی ضمن تشکر از تک‌تک اعضای هیات رییسه گفت:  دکتر امینی  چهره محبوب و آرامش‌بخش دانشگاه هستند و کمک‌های ایشان همواره برای دانشگاه مؤثر بوده است.
رییس دانشگاه با اشاره به تلاش‌های دکتر رضایی و دکتر دلاوری معاونان درمان و بهداشت دانشگاه گفت: هر دو این عزیزان به حوزه کاری خود آشنا و مسلط هستند و به‌درستی در این مسند قرارگرفته‌اند. در این مدت هم فعالیت و تعاملات خوبی با بیمارستان‌ها و واحدهای محیطی داشتند و امیدواریم این فعالیت‌ها در آینده نیز توسعه پیدا کند.
دکتر کریمی در خصوص معاون غذا و داروی دانشگاه گفت: دکتر حاجی محمودی به‌درستی برای حوزه معاونت غذا دارو منصوب شدند و باوجود همه سختی‌های این حوزه به‌دقت و آرامش کارها را پیش می‌برند.
رییس دانشگاه با اشاره به فعالیت مؤثر دکتر کردی در معاونت  بین‌الملل، برای تقویت عرصه بین‌الملل دانشگاه توصیه کرد: با رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت و نهادهای مرتبط انجام‌شده به نظر می‌رسد سال جدید فعالیت‌های بیشتری در عرصه بین‌الملل به انجام برسد و امکان جذب دانشجوی خارجی تسهیل شود.
دکتر کریمی از تلاش‌های دکتر حلب چی در معاونت دانشجویی دانشگاه قدردانی کرد و گفت: معاون دانشجویی با حداقل اعتبارات در دل فضای دانشجویی ورود پیداکرده است. من هم توصیه می‌کنم با دانشجویان رفتار پدرانه داشته باشید و با آنان نزدیک‌تر و صمیمی‌تر تعامل برقرار کنید.
وی با تأکید بر حمایت‌های مادی و معنوی از دانشجویان گفت: باید به وضعیت خوابگاه، تغذیه و امکانات رفاهی دانشجویان رسیدگی و درزمینهٔ مسائل عاطفی دانشجویان شهرستانی بیشتر کارکنیم. با ایجاد تعادل بین توزیع امکانات در دانشجویان، از ایجاد فضای دوقطبی پرهیز کنید. نباید بعضی‌ها به دلیل ارتباطات خود بیشتر برخوردار باشند.  
رییس دانشگاه دکتر پارساپور مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه را  چهره‌ای شناخته‌شده در دانشگاه دانست و گفت:  در حوزه روابط عمومی اعتقاددارم اخبار و رویدادهای علمی، آموزشی، پژوهشی  در واحدهای مختلف دانشگاه باید به‌روز و به‌سرعت منتشر شود. معاونان دانشگاه نیز کارهایی را که در حوزه فعالیتشان انجام می‌شود به‌موقع اطلاع‌رسانی کنند.
وی با اشاره به نظارت به مسائل فرهنگی دانشگاه گفت: در جلسات رسمی دانشگاه مجری را انتخاب کنید که شأن دانشگاه را حفظ کند تا از  بروز اتفاقاتی که در بعضی سازمان‌ها می‌افتد اجتناب شود.
دکتر کریمی، درباره دکتر فتوحی رییس مرکز تحقیق و توسعه سیاست‌های دانشگاه گفت: ایشان یکی از مدیران کیفی و پشت‌صحنه دانشگاه هستند و از دوران دانشجویی دکتر فتوحی را می‌شناسم در این مدت هم با دید کارشناسی و کیفی خود کمک بسیاری به دانشگاه و هیات رییسه کرده‌اند.
رییس دانشگاه با اشاره به حضور مؤثر دکتر نفیسی در دانشکده پزشکی گفت: دکتر نفیسی در خانواده‌ای پزشک پرور زندگی می‌کند و چندین نسل پیش از ایشان همه پزشک بودند. دکتر نفیسی کفایت لازم را برای اداره دانشکده پزشکی دارد و به‌خوبی به حوزه کاری خود مسلط است.
وی در این بخش از سخنان خود، بر ارتقا جایگاه اعضای هیات علمی تأکید کرد و گفت: باید به مسائل ارتقا و ترفیع اعضای هیات علمی  رسیدگی شود. در شأن دانشگاه نیست که امکان رشد اعضای هیات علمی را فراهم نکند. ایجاد محدودیت‌ها، انگیزه اساتید را از بین می‌برد و باید ضمن رعایت چارچوب‌ها، فرآیندهای ارتقا و ترفیع اعضای هیات علمی تسهیل شود.
دکتر کریمی باتاکید بر گسترش دامنه تخصیص  ماده یک آیین‌نامه ارتقا گفت: برای رضایتمندی بیشتر اعضای هیات علمی،  فعالیت در حوزه‌های اجتماعی را هم مدنظر قرار دهید.
رییس دانشگاه، دکتر بیگلر را نمونه‌ای از اجتماع خوبی‌ها دانست و گفت: نقش معاونان توسعه در سازمان‌ها بسیار حائز اهمیت است و عملکرد آن‌ها در ارتقا یا واپس راندن سیستم تأثیرگذار است. اما دکتر بیگلر باشخصیت مثبت خود، برای پیشبرد اهداف و هماهنگی بین منابع و هزینه‌های دانشگاه تلاش بسیاری دارند.
وی افزود:  همه ما یک تیم هستیم و برای ارتقا دانشگاه تلاش می‌کنیم و این روشی که دانشگاه در مدیریت منابع مالی و پرداخت‌های منظم کارکنان به کار گرفته باعث ایجاد رضایتمندی و آرامش در  دانشگاه شده است.
رییس دانشگاه، دکتر صحرائیان و دکتر سهراب پور  را یک مجموعه تازه پیوسته به حوزه مدیریت کلان دانشگاه دانست و گفت:  هر دو آنان جز افتخارات دانشگاه هستند و در این مدت خوب کارکرده‌اند. بارها تأکید کرده‌ام در دانشگاه نیروهایی وجود دارند که باید قدر آنان را دانست.
وی با تأکید بر تعامل معاونت‌های دانشگاه با معاونت‌های همتای خود در وزارت بهداشت گفت: هنر در برقراری ارتباط مؤثر بین معاونت‌های مختلف دانشگاه، با وزارت بهداشت است خوشبختانه در حال حاضر معاونت‌های دانشگاه با معاونت‌های همتای خود در وزارت بهداشت ارتباط خوبی دارند و این فرصت خوبی را برای توسعه دانشگاه فراهم می‌کند.
دکتر کریمی حضور دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را نعمت بزرگی برای دانشگاه دانست و گفت: ایشان بااخلاق خوب و رابطه مؤثر  و نگاه همه‌جانبه به مسائل، با گروه‌های مختلف دانشجویی و اعضای هیات علمی تعامل موثری دارند. بسیاری از مسائل که ممکن است برای دانشگاه حاشیه ایجاد کند به همت تفکر و نگاه عمیق ایشان برطرف شده است.
رییس دانشگاه، از دکتر رستمیان به‌عنوان انسانی سلیم‌النفس یادکرد و گفت: عزت‌نفس، سادگی و مادی نبودن دکتر رستمیان در حوزه معاونت اجتماعی بسیار تأثیرگذار است و امیدوارم با رابطه خوبی که با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت دارند در امر اجتماعی کردن سلامت و جذب کمک‌های خیرین موفق باشند.
دکتر کریمی در جمع‌بندی سخنان خود دو نکته را متذکر شد و گفت: هماهنگی معاونت‌های دانشگاه با معاونت‌های همتای خود در وزارت بهداشت از اهمیت بسزایی برخوردار است و مجدداً به تقویت این هماهنگی تأکید می‌کنم.
وی افزود: نکته مهم دیگر برخورد مناسب با اعضای هیات علمی است و باید فرآیند ارتقا و ترفیع آنان را تسهیل کرد.
دکتر کریمی در پایان سخنان خود ضمن تبریک سال نو به اعضای هیات رییسه گفت: در ایام نوروز بازدید از بیمارستان‌ها را خواهیم داشت و هدف از انجام آن عرض خسته نباشید و خداقوت به همکارانی است که در این ایام به مردم خدمت می‌کنند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس:مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/12/20 23:37
0
0
اولین نشانه بزرگی و عزت یک انسان فرهیخته و شریف، تکریم و احترام دیگران است همچنانکه ائمه اطهار ع اولین رمز و اسرار امامت ایشان ادب و احترام به همه انسان‌ها بود. کلامی و رفتار رئیس دانشگاه درسی برای همه ما عزت نفس را سید ناصر عمادی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد