کد خبر: ٧٥٣٠١/ ٠٧:٢٧ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1157
چاپ
ارسال به دوست
پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم, گروه خبری RSS
دیدار صمیمی معاون درمان وزیر بهداشت با اعضای پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت روز دوشنبه 21 اسفندماه 1396 از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیدن کرد.

 
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
درابتدای این دیدار، دکتر جان بابایی با حضور در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی دیابت از نزدیک در جریان امکانات و تسهیلات ارائه شده به بیماران قرار گرفت.
سپس ایشان در جمع اعضای پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم حضور یافت و از نزدیک در جریان پروژه ها و فعالیت های این پژوهشگاه در سه حوزه پژوهش، آموزش و خدمات سلامت قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه، دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه ضمن خوشامد گویی به دکتر جان بابایی به روند بالندگی پژوهشگاه از بخشی کوچک مستقر در بیمارستان شریعتی به مجموعه ای بزرگ شامل 3 پژوهشکده تحقیقاتی، 12 مرکز تحقیقاتی، 6 گروه و 7 آزمایشگاه پژوهشی اشاره و تصریح کرد: بی شک بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این موفقیت علمی بی تاثیر نبوده است.
رئیس پژوهشگاه همچنین به روند تولید علم در پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم توانسته است 13 سال متوالی به عنوان مرکز پیشرو در زمینه علوم بالینی در کشور ممتاز باشد.
وی با اشاره به بیش از یک دهه همکاری با سازمان بهداشت جهانی در زمینه آموزش، پژوهش، و مدیریت دیابت و استئوپروز از همکاری پژوهشگاه در سطح جهانی با سایر مراکز همسو در این زمینه خبر داد.
دکتر لاریجانی تصریح کرد: مشارکت پژوهشگاه در یک کنسرسیوم بین المللی با مشارکت چندین نهاد تحقیقاتی و شرکت دانش بنیان از کشور های آلمان، انگلیس، اتریش، بلژیک، اسپانیا منتج به کسب گرنت تحقیقاتی چشم انداز 2020 اتحادیه اروپا شده است که از این نظر پژوهشگاه اولین مرکز علمی و تحقیقاتی در کشور است که به چنین موفقیتی دست پیدا کرده است.
در ادامه، دکتر فرشاد فرزادفر، رئیس مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه با اشاره به مطالعه داده های بیمارستانی، به روز رسانی داده ها را از طریق شامل کردن داده های سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایران در تعیین میزان بار بستری، تخمین تخت و نیروی انسانی مورد نیاز تا سال 2030، تعیین هزینه تمام شده ی بستری در بخش های دولتی ، خصوص و تامین اجتماعی به تفکیک علت و همچنین مقایسه بار بیماری ها در بخش بستری و هزینه های تحمیل شده به علت هر بیماری اثر بخش خواند که با قول مساعد دکتر جان بابایی جهت همکاری معاونت درمان در این خصوص بود.
همچنین، خدمات پیشگیری از شکستگی ثانویه استخوان (FLS)، سامانه مصورسازی داده های سلامت ایرانیان، همکاری فکری پژوهشگاه در زمینه راه اندازی درمانگاه های جامع و چندرشته ای دیابت در کشور از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بودند.
دکتر جان بابایی در پایان این دیدار ضمن ابراز خرسندی از گستره فعالیت های پژوهشگاه خاطرنشان کرد: معاونت درمان وزارت بهداشت آمادگی دارد تا داده های سلامت را جهت تسطیع اطلاعات موجود در پژوهشگاه در اختیار محققین محترم قرار دهد.

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد