کد خبر: ٧٥٧٢٢/ ١٤:٢٤ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 3689
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, بیمارستان امام خمینی, بیمارستان جامع زنان محب, گروه خبری RSS
بازدید وزیر بهداشت و رییس دانشگاه از دو پروژه بزرگ عمرانی دانشگاه
وزیر بهداشت: بیمارستان 800 تختخوابی مهدی کلینیک تا پیش از اتمام دولت دوازدهم افتتاح می شود
وزیر بهداشت با همراهی دکتر کریمی، از دو پروژه عمرانی دانشگاه، (مهدی کلینیک و بیمارستان میرزا کوچک خان) بازدید کرد.

گالری عکس

در ساعات اولیه صبح روز چهارشنبه 22 فروردین 97، دکتر هاشمی وزیر بهداشت و هیات همراه، از طبقات مختلف بیمارستان 800 تختخوابی مهدی کلینیک و بیمارستان زنان میرزاکوچک خان بازدید کردند.
دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، نحوه اجرای کار در پروژه مهدی کلینیک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه پروژه مهدی کلینیک به خوبی در حال اجراست و می توان امیدوار بود که پیش از پایان دولت دوازدهم به مراحل نهایی و بهره برداری برسد.
وی ضمن قدردانی از کسانی که در این پروژه کمک کرده اند، خاطر نشان کرد: امیدواریم که اتمام این بیمارستان بتواند در ارتقا دانش و مهارت پزشکی در کشور به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی تهران موثر باشد.
وزیر بهداشت همچنین بیمارستان امام خمینی را محل ارجاع بیماران صعب العلاج از سراسر کشور دانست و ابراز امیدواری کرد تا راه اندازی مهدی کلینیک بتواند بهبود خدمات درمانی و کسب رضایت مردم تهران و البته اکثر بیماران از طبقات ضعیف از نقاط مختلف کشور را در پی داشته باشد.
پیشرفت رضایت بخش پروژه ها
دکتر کریمی، رییس دانشگاه نیز بازدید امروز را فرصت خوبی برای هماهنگی و بررسی مشکلات دو پروژه عمرانی بزرگ دانشگاه خواند و گفت: امروز با همراهی وزیر بهداشت و معاونین ایشان بازدید خوبی از همه طبقات و محوطه بیمارستان مهدی کلینیک داشتیم. خوشبختانه این پروژه در حال انجام است و بخش زیادی از مشکلات مالی آن برطرف شده است.
وی هماهنگی میان وزارت بهداشت، دانشگاه، تیم سازنده و ناظرین را در حد اعلا توصیف کرد و افزود: امروز دستورات و توصیه های خوبی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه به تیم سازنده داده شد و خوشبختانه هماهنگی های لازم میان گروه سازنده و ناظر و دانشگاه وجود دارد.
رییس دانشگاه همچنین بازدید از بیمارستان زنان میرزاکوچک خان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه پروژه این بیمارستان رو به اتمام است به نحوی که ظرف یکی دو ماه آینده، پروژه تکمیل و در اولین فرصت بخش زنان بسیار خوبی راه اندازی می شود.
دکتر کریمی از اتمام بیمارستان میرزاکوچک خان تا اوایل خرداد با کمک وزارت بهداشت خبر داد و گفت: امروز صحبت هایی نیز در خصوص مدیریت این بیمارستان انجام شد که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد و بتوانیم در اوایل تابستان این بیمارستان را راه اندازی کنیم.
رییس دانشگاه تصریح کرد: از پیشرفت کلی هر دو پروژه رضایت دارم  و خوشبختانه چالش و مشکلات اصلی پروژه ها برطرف شده است. از اینرو با دید مثبت به آن نگاه می کنیم و امیدوارم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.
افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی
دکتر بیگلر، معاون توسعه دانشگاه، با اشاره به بازدید وزیر بهداشت از دو پروژه عمرانی دانشگاه گفت: در ابتدا پروژه Mega Hospital (مهدی کلینیک) مورد بازبینی قرار گرفت که این پروژه با توافقی که با بانک ملت انجام شده در حال اجراست. همچنین حضور وزیر بهداشت نیز تاکیدی بر درستی مسیر پیش رو است.
وی از همکاری دانشگاه با شرکت ها برای اتمام پروژه مهدی کلینیک خبر داد و گفت: اتمام این پروژه می تواند خدمات فوق تخصصی را در استان تهران تحت تاثیر قرار دهد و برآورد ما این است که تا دو سال آینده با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری برسد.
معاون توسعه دانشگاه، همچنین به پروژه بیمارستانی میرزا کوچک خان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این بیمارستان آماده تجهیز است و امیدواریم که بتوانیم در دو سه ماه آینده تجهیزات آن را کامل کنیم.
وی افزود: قطعا راه اندازی این بیمارستان، موجب افزایش ظرفیت تخت های دانشگاه می شود و می تواند خدمات تخصصی لازم را به مردم تهران ارائه دهد.
بازسازی بیمارستان میرزا کوچک خان
دکتر محقق، رییس محب یاس نیز بیمارستان میرزا کوچک خان را ساختمانی بسیار فرسوده و قدیمی خواند که اکنون بازسازی شده و تقریبا تا 90 درصد پیشرفت دارد.
وی همچنین بازدید وزیر و رییس دانشگاه از این پروژه را در راستای تجهیز و تصمیم گیری برای بازگشت کادر درمانی بیمارستان دانست.

خبرنگار: نسیم قرائیان
عکس: سیدمیثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد