کد خبر: ٧٥٧٤٧/ ١١:٤١ - شنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1207
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
برگزاری نشست ارائه دستاوردهای هیأت اعزامی دانشکده دندانپزشکی به دانشگاه خارکیف اوکراین
نشست ارائه گزارش و دستاوردهای سفر هیأت اعزامی اساتید و دانشجویان دانشکده دندانپزشکی به دانشگاه خارکیف اوکراین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل، این نشست دوشنبه 20 فروردین 97  با حضور دکتر رکن، رئیس دانشکده دندانپزشکی، دکتر خامی، مشاور عالی معاونت بین الملل دانشگاه، دکتر نکوفر، مدیر روابط بین الملل، اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل، دکتر امینی شکیب، معاون بین الملل دانشکده دندانپزشکی، دکتر علی نژاد، دکتر قدسی، دکتر تنکابنی، دکتر نیکنامی، دکتر ولی زاده، اعضای هیأت علمی دانشکده دندانپزشکی، سیاری دانشجوی دانشکده دندانپزشکی و صادقی، کارشناس مدیریت روابط بین الملل، اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.
در آغاز دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین الملل دانشگاه ضمن ارائه تاریخچه ای کوتاه از همکاری ها با دانشگاه خارکیف، گفت: هیأت اعزامی به این دانشگاه متشکل از پنج نفر از اعضای هیأت علمی و چهار دانشجوی دانشکده دندانپزشکی بود.
وی به ارائه گزارشی اجمالی از این سفر پرداخت و بر اهمیت سفرهای بین المللی دانشگاهی به لحاظ دیدار با اساتید و صاحبنظران و بدست آوردن دیدگاهی از جامعه دانشگاهی آن کشور تأکید کرد.
مشاور عالی معاون بین الملل دانشگاه ادامه داد: این گونه سفرها فرصت مناسبی است تا با مقایسه دو دانشگاه در سطوح مختلف به دیدگاه های تازه ای در خصوص عملکرد و جایگاه دانشگاه خود در عرصه های بین المللی دست یابیم.
دکتر خامی افزود:  همچنین می توان تحقیقات و پژوهش ها را به سمت روندهای رایج که عمدتا در عرصه های بین المللی مورد توجه هستند، هدایت کرد.
وی ارتقای دید اساتید و دانشجویان دانشگاه نسبت به کشور و دانشگاه میزبان را نیز موضوعی حائز اهمیت دانست و بر یادگیری و پیاده سازی این دیدگاه ها در بهبود کیفیت عملکرد دانشکده تأکید کرد.
مشاور عالی معاون بین الملل دانشگاه ادامه داد: با انجام سخنرانی هایی توسط هیأت اعزامی در آن دانشگاه توانستیم دیدگاهی جدید را در اذهان اساتید و دانشجویان ایجاد کنیم و نظر آنها را نسبت به ایران و سیستم دانشگاهی و آموزش عالی کشورمان به سمت مثبت تغییر دهیم.
دکتر خامی شناساندن پتانسیل های علمی دانشگاه برای آغاز همکاری های بین المللی را در قالب سفرهای بین المللی دانشگاهی امکانپذیر دانست و بیان داشت: به طور مثال دستاوردهای این سفر را می توان به صورت یک مدل استخراج و مکتوب کرد و در سطوح بالاتر به تصویب رساند.
وی با بیان اینکه مذاکراتی به منظور گسترش همکاری های بین المللی نیز با مسئولان آن دانشگاه انجام شد، گفت: از آن جمله می توان به انجام پژوهش های مشترک در قالب تبادل دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی، برخورداری از اساتید مدعو بین المللی به صورت متقابل از دو دانشگاه، حضور تعداد بیشتری از دانشجویان دانشگاه در دانشگاه خارکیف و تخصیص بورس به یک دانشجوی دانشگاه خارکیف در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته دندانپزشکی اشاره کرد.
مشاور عالی معاون بین الملل دانشگاه با تأکید بر پیشنهاد دانشگاه خارکیف در خصوص گذراندن دوره دو ساله Internship دانشجویان آنها در دانشگاه، اظهار داشت: مقرر شد مسئولان در این خصوص بررسی های لازم را انجام داده و مراتب را به آنها منتقل کنند.
دکتر خامی همچنین از بحث و بررسی پیرامون جذب دانشجویان مشترک در قالب یک دورهJoint Degree خبر داد و افزود: این شکل از همکاری می تواند بسترساز جذب دانشجویان الجزایری، عراقی و مصری که تعداد آنها در دانشگاه خارکیف زیاد است در دانشگاه علوم پزشکی تهران شود.
در ادامه جلسه، اساتید و دانشجوی دانشکده دندانپزشکی حاضر گزارشی از دیگر دستاوردهای این سفر را ارائه کردند و در پایان طبق پیشنهاد دکتر نکوفر مقرر شد جلسه ای در آمفی تأتر دانشکده دندانپزشکی برگزار شود و گزارشی از سه سفر اخیر انجام شده به کشورهای اسپانیا، چین و اکراین در آن ارائه شود.
توضیح اینکه این سفر در ادامه عملیاتی شدن تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه خارکیف که در سال 2016 به امضا رسید، انجام شد.
خبر: زهره صادقی، مهناز وحیدی
عکس: فاطمه زمانی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد