کد خبر: ٧٥٩٣٩/ ١٢:٤١ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 502
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
گزارش ماهانه معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به دانشجویان ارجمند و تبریک سال نو - فروردین ماه 1397
دکتر فرزین حلب چی، در دوره چهارساله جدید دانشگاه و در جایگاه معاون دانشجویی و فرهنگی، مطابق پنج ماه گذشته گزارشی از دست آوردها و فعالیت های صورت گرفته در حوزه های فرهنگی و رفاهی برای آگاهی و همراهی دانشجویان دانشگاه منتشر کرد.

یا رب نظری بر من سرگردان کن                                                         لطفی به من دلشده حیران کن

با من مکن آنچه من سزای آنم                                                           آنچ از کرم و لطف تو زیبد آن کن

ابوسعید ابوالخیر

فروردین ماه نیز به پایان رسید و در آستانه اعیاد شعبانیه هستیم. ضمن تبریک این اعیاد، امید است همه ما پس از بازنگری در احوالات و سبک و سنگین کردن نقاط قوت و ضعف سال گذشته و نیز تجدید قوای متعاقب نعطیلات نوروزی، در سال جدید تلاش مضاعفی را برای اعتلای فرد، دانشگاه و میهن‌ خودمان آغاز نماییم.

در این بخش مطابق رویه چند ماه اخیر در خصوص پاره‌ای از رویدادهای مهم حوزه دانشجویی دانشگاه در ماه گذشته که طبعاً به دلیل غیر فعال بودن دانشگاه در نیمه اول فروردین از تراکم کمتری نسبت به ماه‌های دیگر برخوردار است، اشاره‌ای خواهم داشت.

7-2 فروردین ماه: اردوی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سر پل ذهاب و قصر شیرین

در نخستین روزهای سال به همت قریب به 30 نفر از دانشجویان خیرخواه و علاقمند دانشگاه شاهد برگزاری اردوی جهادی و پویش کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور بودیم.

تلاش ارزشمندی که قطعاً از دو جنبه مفید و تأثیرگذار خواهد بود. نخست کمکی که به هموطنان آسیب‌دیده و محروم این مناطق می‌شود که در جای خود بسیار ارزشمند است. نکته دوم که از دیدگاه من اهمیت بیشتری دارد، وجود شوق و انگیزه دانشجویان برای پرداختن به مسؤولیت‌های اجتماعی در جامعه پزشکی کشور است. از دیرباز جامعه خدوم پزشکی کشور همیشه علاوه بر ایفای نقش خود در تأمین سلامت جامعه، در قبال تمامی مشکلات جامعه دغدغه‌مند بوده و همیشه مداخلات اثربخشی در رفع محرومیت‌های جامعه داشته است. اینکه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه پس از یک سال فعال در آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی زمان خود را در ایام تعطیلی که حتی بسیاری از مراکز خصوصی درمانی کشور تقریباً به حالت نیمه‌تعطیل تبدیل‌ می‌شوند، به این فعالیت انسان‌دوستانه اختصاص دهند، جای سپاسگزاری ویژه دارد. در اینجا لازم است از تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه نیز که چه به صورت حضور در اردو و چه همکاری، پشتیبانی و راهنمایی در این فعالیت خیر سهیم شدند، قدردانی نمایم. به نظر می‌رسد هدایت و مشاوره اساتید دانشگاه در امور اجتماعی و فرهنگی بسیار راهگشا باشد و باید برای این مهم برنامه‌ریزی مناسبی صورت پذیرد. به عبارت بهتر حمایت و راهنمایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نیز باید به عنوان یکی از وظایف ارزشمند اعضای هیأت علمی دانشگاه نهادینه و ارزش‌گذاری شود.

14 فروردین: مراسم دیدار نوروزی هیأت رئیسه دانشگاه با دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه

طبق روال سالیانه در نخستین روز پس از تعطیلات نوروزی، خانواده بزرگ دانشگاه با رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه در جوی گرم و صمیمانه دیدار کردند. در این مراسم که با حضور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین وزارتی همراه بود، برای نخستین بار شاهد حضور دانشجویان عزیز در این مراسم بودیم. حضوری که اگرچه به علت زمان برگزاری این برنامه و اطلاع‌رسانی دیرهنگام نسبتاً کمرنگ بود، ولی بیانگر این حقیقت مسلم بود که دانشجویان دانشگاه به عنوان اعضای اصلی خانواده دانشگاه در تمامی رویدادهای عمومی دانشگاه حضوری فعال و تأثیرگذار دارند. امید است در سال‌های آتی شاهد حضور بیش از پیش دانشجویان دانشگاه در این قبیل رویدادها باشیم.

24-23 فروردین: برگزاری نخستین نشست انجمن‌های علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

این نشست دو روزه که به همت انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه و با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های وزارت متبوع از سراسر کشور و با هدف ایجاد زمینه همکاری مشترک بین دانشگاه‌ها و ایجاد یک شبکه ملی برگزار گردید، در نهایت با برگزاری انتخابات و تعیین دبیر و اعضای شورای مرکزی به کار خود پایان داد. به نظر من چنین فعالیت‌هایی با محوریت و مدیریت دانشجویان می‌توانند ضمن تمرین مدیریت و خط مشی علمی، در برقراری ارتباط بین جامعه علمی و فرهیخته کشور با اقشار مختلف آن نقشی کلیدی و راهگشا داشته باشند. برای این انجمن نوپا و باانگیزه آرزوی توفیق و کامیابی دارم.

در ماه اخیر فعالیت‌های دیگری نیز در حوزه دانشجویی صورت پذیرفت که از جمله می‌توان به برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم علیرضا جامه‌ای عزیز دانشجوی نیک‌اندیش و خیرخواه دانشکده پرستاری و مامایی با حضور مسؤلین دانشگاه، دانشکده و خانواده محترم ایشان و اکران و نقد فیلم ترور سرچشمه با حضور کارگردان و دو تن از فرزندان شهدای بزرگوار واقعه هفتم تیر به همت انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران اشاره کرد.


                                                                                                                                                          والسلام

                                                                                                                                                  31 فروردین 1397
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد