کد خبر: ٧٦٠٦٠/ ١٩:٠٢ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 730
چاپ
ارسال به دوست
مرکز قلب تهران, گروه خبری RSS
نشست تحقیقاتی ایران و اروپا باحضور استادان و محققان کشور در مرکز قلب تهران برگزار شد
سمینار آموزشی «مشارکت در طرح‌های پژوهشی بزرگترین برنامه‌ تحقیقات و نوآوری در اتحادیه اروپا» (۲۰۲۰Horizon) در سالن آمفی تئاتر مرکز قلب تهران برگزار شد.

گالري عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، در این سمینار که با همکاری موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد)، معاونت امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل تحقیقات و نوآوری کمیسیون اروپا و با حضور جمع زیادی از اساتید، محققان و دانشجویان علوم پزشکی روز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ برگزار شد، منتخبان برنامه تحقیقات و نوآوری در اتحادیه اروپا به تشریح شرایط و نحوه مشارکت در طرح‌های پژوهشی بین المللی این برنامه پرداختند.

پیش از تشریح جزئیات برنامه تحقیقات و نوآوری در اتحادیه اروپا توسط نمایندگان این برنامه، دکتر ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در سخنانی مهمترین اقدامات انجام شده ایران را در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی و نتایج برخی تحقیقات مهم ملی و حاصل همکاری‌های علمی بین‌المللی ایران در حوزه علوم پزشکی را تشریح کرد.
برنامه چشم انداز ۲۰۲۰، بزرگترین برنامه تحقیقات و نوآوری در اتحادیه اروپا و بزرگترین برنامه چند ملیتی در جهان است که تاکنون با ۸۰ میلیارد یورو بودجه در طول بیش از ۷ سال (۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰) با هدف جذب سرمایه‌گذاری خصوصی و بهره‌مندی از ایده‌های ناب از آزمایشگاه تا بازار، ارایه شده است.
این برنامه در حال حاضر ۷ هزار و ۳۹۲ پروژه پژوهشی را با ۶۹.۲۱ میلیارد یورو بودجه، از ۱۵۲ کشور جهان تحت پوشش دارد و نحوه همکاری با آن در دو قالب همکاری به عنوان «ارزیاب یا داور طرح‌های تحقیقاتی» و «جذب گرنت‌های تحقیقاتی» امکان‌پذیر است.
درادامه نشست منتخبان بزرگترین برنامه تحقیقات ونوآورری دراتحادیه اروپا سخنرانی مقالات علمی خود را ارایه کردند.
دکتر اسدی لاری، مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت نیز از دیگر سخنرانان نشست يادشده بودند.
دکتر مافی یکی دیگر از سخنرانان جلسه بود. در ادامه پنل پرسش وپاسخ برای شرکت کنندگان بر گزار شد.
خبر: اسماعيلي
عکس: مرحوم مهرداد کریمی

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد