کد خبر: ٧٦٠٧٦/ ٠٩:٣٠ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2057
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کوایمبرا پرتغال
هیئت نمایندگی دانشگاه در نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت روزهای 29 و 30 فروردین 1397 در شهر کوایمبرا پرتغال، با یک پانل و دو سخنرانی حضور فعال داشت.

دریافت فیلم
اعضای این هیئت دکتر علی جعفریان رئیس سابق و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در پیمان گروه 8 و مجمع جهانی سلامت، دکتر رامین کردی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر امیرعلی سهراب‌پور معاون آموزشی دانشگاه، دکتر محمد جلیلی، معاون سابق آموزشی دانشگاه و دکتر تکیان معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت بودند.

پانل «آموزش بیومدیکال در جهان در حال تغییر» اولین جلسه روز اول نشست بود که دکتر جلیلی و دکتر جعفریان آن را اداره کردند و علاوه بر دکتر سهراب‌پور و دکتر جلیلی، سه سخنران بین‌المللی؛ دکتر جان نورسینی از امریکا، دکتر زبیر امین از سنگاپور و پدرو پینتو از پرتغال در آن حضور داشتند.
در این پانل به تغییرات موردنیاز در ابعاد مختلف آموزش علوم پزشکی شامل برنامه آموزشی، روش‌های آموزشی، ارزیابی فراگیران و ارزشیابی و اعتباربخشی توسط خبرگان هر عرصه اشاره و تجربیات موجود در این زمینه ارائه شد. تجربیات دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه‌های مختلف بخصوص در حوزه رفتار حرفه‌ای و ارزشیابی موردتوجه قرار گرفت.
همچنین در پانل دوم روز اول که تحت عنوان «سیاست‌های جهانی برای اجرای اهداف توسعه پایدار» اجرا شد دکتر امیرحسین تکیان در مورد تجربه ایران در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار سخنرانی کرد و در آن اقدامات صورت گرفته دراین‌باره به‌خصوص تشکیل مجمع ملی سلامت در ایران را توضیح داد.
دکتر تکیان در روز دوم این نشست نیز در پانل «مهاجران و سلامت» سخنرانی داشت که در آن بر نقش برجسته کشورمان در پذیرش بیش از 3 میلیون مهاجر در طول سه دهه گذشته تأکید کرد.
در روز سوم، نشست هیئت‌مدیره پیمان گروه 8 برگزار شد که در آن نمایندگان دانشگاه در مورد اقدامات انجام شده برای نشست سال 2019 در جزیره کیش گزارش دادند که مورد تأیید اعضا قرار گرفت.
در حاشیه این مجمع، معاون آموزشی دانشگاه و دکتر جلیلی از شرکت Take The Wind که تولیدکننده محصولات آموزشی شبیه‌سازی در آموزش پزشکی است، بازدید کردند. همچنین معاون بین‌الملل دانشگاه و دکتر تکیان با مدیر بین‌الملل دانشگاه کوایمبرا ملاقات کردند.
در مراسم شام رسمی مجمع نیز اعضای گروه با وزیر بهداشت در فضای غیررسمی گفتگوی جالبی داشتند. وزیر بهداشت پرتغال در آینده نزدیک همراه هیئت بلندپایه پرتغال به ایران سفر خواهد کرد.
دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان تنها عضو منتخب منطقه غرب آسیا در کنسرسیوم جهانی گروه پیمان هشت (M8 Alliance of Academies and Universities) حضور دارد.
مجمع جهانی سلامت (World Health Summit) که تحت نظارت عالیه صدراعظم آلمان، رئیس‌جمهور فرانسه و رئیس اتحادیه اروپا و با حضور حدود دو هزار نفر از 100 کشور جهان در مهرماه هرسال در برلین پایتخت آلمان برگزار می‌شود میزبان وزرای بهداشت، روسای سازمان‌های بین‌المللی، مدیران ارشد صنایع مرتبط با سلامت و پژوهشگران و صاحب‌نظران است و به‌عنوان نشست اصلی دستورسازی سلامت جهانی پذیرفته شده است.
نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت هر سال در اردیبهشت ماه در یک قاره برگزار می‌شود که هفتمین دوره آن امسال در کوایمبرا برگزار شد. براساس مصوبه هیئت‌مدیره پیمان گروه هشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران در اردیبهشت ماه سال 1398 میزبان این نشست در جزیره زیبای کیش خواهد بود که انتظار می‌رود با حضور بیش از 200 میهمان خارجی و 400 هم‌وطن با نظارت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شود.
تنظیم: مهدی گلپایگانی


 

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/02/05 15:1
0
0
این چه وضع عکس کار کردنه مگه گالری عکس ندارید؟
کاربر مهمان
1397/02/05 10:26
0
0
چوجور تقسیم بندی کردن که منطقه ما با پرتغال یکی افتاد؟
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد