کد خبر: ٧٦٠٨٥/ ١١:٥٣ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 342
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی
انتشار پیام های تغذیه سالم در دومین روز هفته ملی سلامت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)
در دومین روز هفته ملی سلامت، پیام های آموزشی تغذیه سالم به روش های مختلف در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) منتشر و طرح توزیع یک میان وعده سالم برای بیماران با شرایط خاص (مادران باردار، اطفال و مبتلایان به دیابت) آغازشد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، در دومین روز هفته ملی سلامت، پیام‌های آموزشی تغذیه سالم به روش‌های مختلف در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) منتشر و طرح توزیع یک میان وعده سالم برای بیماران با شرایط خاص (مادران باردار، اطفال و مبتلایان به دیابت) آغازشد.
همچنین به همت واحد تغذیه مجتمع، توصیه‌های تغذیه عمومی برای گروه‌های سنی متفاوت گردآوری‌شده است:
 افراد عادي: غذاي کم‌نمک مصرف كنيد. استفاده از روغن‌های مايع زيتون و ... به‌جای روغن جامد و چربي حيواني توصيه می‌شود.
كودكان: مصرف نوشابه و آبميوه غیرطبیعی مانع رشد قدي و موجب پوسيدگي دندان می‌شود. مصرف شير و لبنيات به رشد قدي و استخواني كمك می‌کند. از مصرف تنقلات ناسالم (پفك و ...) خودداري شود. استفاده از ميوه و آجيل بدون نمك به‌عنوان ميان وعده توصيه می‌شود. اضافه‌وزن در دوران كودكي شانس چاقي در بزرگسالي را افزايش می‌دهد. روزانه سبزيجات و ميوه استفاده كنيد.
زنان باردار: به‌جای آبميوه از خود ميوه استفاده كنيد. از سبزيجات خوب شسته شده همراه وعده غذايي استفاده كنيد. از مصرف جگر در حجم بالا خودداري شود.
سالمندان: از مصرف بیش‌ازحد مكمل خودداري كنيد. مصرف بیش‌ازحد مكمل تزريقي و خوراكي ويتامين D باعث مسموميت می‌شود. ميزان مجاز مصرف نمك حداكثر يك قاشق مرباخوري در روز است. مصرف سبزيجات و ميوه براي سلامتي سالمندان مفيد است.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد