کد خبر: ٧٦١٨٩/ ١٠:٠٨ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 670
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی/ برنامه های گروه پلاستیک و ترمیمی چشم
رییس بخش اربیت و مجرای اشکی بیمارستان فارابی در گفتگو با روابط عمومی این مرکز توضیحاتی را در زمینه برنامه علمی این گروه در بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی ارائه نمود.

روابط عمومی بیمارستان فارابی: دکتر ابوالفضل کسائی، عضو هیئت علمی  و رییس بخش اربیت و مجرای اشکی بیمارستان فارابی ،برنامه های این گروه در بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی را معرفی کرد.
دکتر کسائی ابتدا با بیان اینکه در سال های اخیر این رشته فوق تخصصی پیشرفت های زیادی داشته است و به همین دلیل نام صحیح این بخش طبق مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  Ophthalmic Plastic & Reconstructive Surgery  یا جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم است،افزود: این بخش شامل سه قسمت عمده ضایعات اربیت و بیماریهای اربیت، ضایعات مجاری اشکی و بالاخره ضایعات پلک و اطراف چشم ها می شود.
وی سپس در مورد برنامه های این بخش در سمینار بیست و چهارم فارابی هم گفت: ما دو کارگاه و یک سمپوزیوم داریم. عناوین این برنامه ها به نحوی انتخاب شده اند که مشکلات شایع و مورد پسند همه چشم پزشکان با هرنوع تخصصی را شامل شود. محوریت بحث ما ضایعات پلک است و کمتر به مجاری اشکی و اربیت که تخصصی تر هستند می پردازیم.
دکتر کسائی افزود: ضایعات پلک بحث بسیار مفصلی است و یکی از شایعترین مشکلات آن تغییرات ناشی از سن یا  Changing  Age است که هم از لحاظ درمانی و هم از نظر زیبایی برای بیمار بسیار مهم است. این تغییرات شامل تغییرات  پوست پلک ها ، افتادگی پلک ها افتادگی ابروها و تغییرات الاستیکی پلک ها است در سمپوزیوم جراحی جوانسازی صورت (Surgical Rejuvenation )در مورد اعمال جراحی که به بهبود این تغیییرات سنی کمک می کند و عموما بلفاروپلاستی خوانده می شود می پردازیم و درمان های بلفاروبلاستی در پلک فوقانی، پلک تحتانی و تا حدودی لیفتینگ ناحیه پلک ها و ابروها و عوارضی که ممکن است در اثر اعمال جراحی ایجاد شود بررسی می شود.
کارگاه « Non-Surgical Facial Rejuvenation » در مورد جوانسازی و درمانهای غیر جراحی است که شامل: تزریق بوتاکس، تزریق ژل و استفاده از لیزرهای پوستی برای جوانسازی پوست صورت، رفع چین وچروک و رفع اسکارهای ناحیه صورت صحبت می شود و کارگاه دوم "  Common Eyelid Disorders " است که راجع به اعمال جراحی دیگر پلک ها مثل اکتروپیون و آنتروپیون صحبت می شود.
دکتر کسائی در مورد عوارض تزریق بوتاکس گفت: بیشترین عارضه بوتاکس که به  چشم پزشکان مراجعه می کنند، افتادگی پلک ها است. البته این عارضه پایدار نیست و به مرور که سم از بدن خارج می شود یعنی تا 2تا 3 ماه عارضه برطرف می شود و اقدام خاصی لازم ندارد.
گفتگو: امیدوار

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد