کد خبر: ٧٦٨٥٨/ ١٩:٠٠ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 743
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده توانبخشی
بررسی برنامه چهارساله معاونتهای اجتماعی فرهنگی و برنامه ریزی و توسعه دانشکده توانبخشی
در چهارمین نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی در سال 97 ؛ برنامه راهبردی چهارساله (1400-1397) معاونت های اجتماعی فرهنگی و برنامه ریزی و توسعه این دانشکده ارائه و مورد بررسی و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

در سومین و آخرین نشست از سلسله نشست های هئیت رئیسه دانشکده توانبخشی که با هدف بررسی برنامه های راهبردی4 ساله (1400-1396) معاونتهای این دانشکده برگزار می شود؛ برنامه راهبردی معاونتهای اجتماعی فرهنگی و برنامه ریزی و توسعه ارائه و مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در ابتدای نشست احمدکشانی معاون اجتماعی فرهنگی دانشکده توانبخشی بااشاره به رویکرد دانشگاه در برنامه های راهبردی این حوزه تصریح کرد : برنامه های راهبردی چهارساله این معاونت با توجه به این مسئله تدوین شده است. 
معاون اجتماعی فرهنگی دانشکده، نهادینه کردن رویکرد مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت (SDH) جهت ارتقای سطح سلامت جامعه تحت پوشش با رویکرد توانبخشی را به عنوان اولین برنامه راهبردی این معاونت معرفی کرد و گفت: معرفی و تبیین SDH برای گروه های توانبخشی؛ استفاده از پتانسیلهای سازمانها و نهادهای دیگر، و ارتقای سلامت با بهبود مراحل رشد و تکامل در کودکان(ECD ) از برنامه های عملیاتی این برنامه است .
احمد کشانی در ادامه بهره گیری از توانمندی های سازمانهای مردم نهاد ( سمن) در راستای ارتقای سلامت جامعه را به عنوان دومین برنامه این معاونت معرفی کرد و افزود: جهت تحقق این برنامه راهبردی در ابتدا بررسی وضعیت موجود سمن ها در حوزه رشته های توانبخشی صورت خواهد گرفت.
وی همچنین در بخش دیگر از سخنانش افزایش آگاهی؛ توانمندی در استفاده از رسانه های جدید، افزایش حس مسئولیت پذیری و اخلاق حرفه ای، جذب و توسعه ی مشارکت های مردمی در چهارچوب خیرین سلامت و جذب و توسعه ی مشارکت های مردمی در چهارچوب خیرین سلامت را دیگر برنامه های راهبردی این معاونت در چهارساله 1400-1397 این معاونت معرفی کرد.
در ادامه این جلسه دکتر خاتون آبادی، معاون برنامه ریزی و توسعه‌ دانشکده پیش از ارائه برنامه های راهبردی این معاونت با اشاره به نوآوری دانشکده توانبخشی در ایجاد این معاونت در سطح دانشگاه و استقبال دانشکده های دیگر برای ایجاد این معاونت با توجه به اهداف آن تصریح کرد: طراحی ساختار و وظایف این معاونت با توجه به ماموریت های محول شده در ابلاغ رییس دانشکده، اولین و مهمترین راهبرد این معاونت است.
دکتر خاتون آبادی افزود: تدوین اهداف و چشم انداز این معاونت با اجرای مطالعه جامع در سطح معاونت های مشابه در سایر دانشگاه های داخل و خارج از کشور و تهیه برنامه های عملیاتی کارامد و اجرایی براساس مأموریت محول شده  دانشگاه به دانشکده تهیه شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشکده در ادامه تصریح کرد: در برنامه عملیاتی برای تدوین ساختار تشکیلاتی نیز بررسی مطالعه جامع در سطح معاونت های مشابه صورت گرفته است.
وی با اشاره به بررسی برنامه های دانشکده برای دستیابی به اهداف دانشگاه نسل سوم و چهارم به عنوان دومین برنامه راهبردی این معاونت گفت: بررسی وضعیت ساختار سازمانی دانشکده از نظر کمی و کیفی با توجه به ماموریت های ابلاغی رییس دانشگاه به دانشکده در حوزه های گوناگون و پایش دوره ای برنامه 4 ساله دانشکده و نیز بررسی برنامه های ارایه شده معاونین دانشکده برای نحوه ایجاد ارتباط با بیمارستانها و پژوهشکده های دانشگاه و خارج دانشگاه از جمله برنامه های عملیاتی این راهبرد است.
 معاون برنامه ریزی و توسعه دانشکده بررسی عملیاتی بودن و هماهنگی برنامه هایی که چند حوزه در آن مشارکت دارند را مهم دانست و افزود: ضرورت بررسی و پالایش نهایی برنامه های توسعه ای ارایه شده معاون آموزشی در زمینه های آموزش منجر به گواهی (کوتاه مدت) و نیز آموزش منجر به مدرک با توجه به نیازهای کشور و منطقه، بررسی و پالایش برنامه های توسعه ای ارایه شده معاون پژوهشی در زمینه های ایجاد لاینهای پژوهشی برای ایجاد زنجیره تحقیقاتی شامل کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی و پسا دکترای با تاکید بر محصول محور بودن، ایجاد پتنت و ایجاد کار و ثروت با توجه به نیازهای کشور و منطقه را نیز در راستای دستیابی به اهداف دانشگاه نسل سوم و چهارم در برنامه عملیاتی این معاونت در چهارساله 1400-1397 در نظر گرفته شده است.
وی همچنین بررسی عملیاتی بودن برنامه های ارتباط با سازمانهای خارج از دانشکده در حوزه رشته های توانبخشی به منظور حضور در سطوح مختلف جامعه و ارائه خدمات گوناگون توانبخشی، بررسی مدل های ارایه شده برای ارتباط مستمر و پایدار با صنعت برای تولید محصولات پژوهش محور، بررسی برنامه های توسعه کارآفرینی با همکاری معاونت های پژوهشی و اجتماعی را نیز جز برنامه های این معاونت معرفی کرد. 
دکتر خاتون آبادی در پایان بررسی عملیاتی بودن و نیاز سنجی برای برنامه های راه اندازی کلینیکهای تخصصی توانبخشی به عنوان سومین برنامه راهبردی معاونت معرفی و بررسی توانمندی گروههای آموزشی در زمینه های اجرای برنامه‌های توانبخشی آلزایمر، اوتیسم و اختلالات شناختی و تدوین دستور العمل اجرایی کلینیکها را به همراه با معاون آموزشی و گروههای بالینی دانشکده از برنامه عملیلاتی جهت تحقق این راهبرد دانست.
 لازم به توضیح است در این جلسه اقدام و فعالیت های در نظر گرفته شده در برنامه های راهبردی ارائه شده در هر یک از معاونت ها، تطابق این فعالیت‌ها با اسناد بالادستی و زمان تعیین شده برای انجام هر فعالیت مورد بررسی و تبادل نظر اعضا هئیت رئیسه قرار گرفت.
 عکس و خبر: لیلا روستا
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/02/27 11:3
0
0
ایده بسیار خوبی است که هر برنامه پیش از نهایی شدن، در حوزه نوآوری دانشکده و دانشگاه بررسی شود و در صورت تایید، اجرایی شود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد