کد خبر: ٧٦٨٧٢/ ٠٩:٣٠ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 683
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
بازدید رئیس اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت و درمان از سامانسرای اسلامشهر
رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و هیات همراه از سامان سرای شهرستان اسلامشهر (محل نگهداری مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این بازدید با حضور دکتر افسر کازرونی، رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و هیات همراه؛ دکتر بازرگان، کارشناس ایدز معاونت بهداشت دانشگاه؛ دکتر امیراحمدی، معاون شبکه؛ دکتر خوشرو، کارشناس مسئول بیماری‌های واگیر و همکاران مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری دوشنبه 24 اردیبهشت 97 انجام شد. 
در ابتدا  طی جلسه‌ای با بهمنی، مدیر سامان سرا در خصوص وضعیت سامان سرا  به بحث و تبادل‌نظر پرداخته شد سپس دکتر کازرونی در خصوص دسترسی سریع به رهنمودهای مراقب و درمان اشاره کرد و گفت: مردم باید با این بیماری مثل یک بیماری عفونی برخورد کنند و افراد دارای عفونت اچ آی وی برای مداوا به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری مراجعه و تعامل و همکاری لازم را با کارشناسان این مراکز داشته باشند  و این در صورتی است که حدود ۷۰ درصد از مبتلایان کشور از ابتلای خود به این بیماری و وجود مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری آگاهی ندارند.
در ادامه وی متذکر شد: معضل اصلی، عدم آگاهی فرد مبتلابه بیماری خود است بنابراین افرادی که تشخیص داده می‌شوند تحت مشاوره، آزمایش، تشخیص و در صورت ابتلا مراقبت و درمان به‌صورت کاملاً محرمانه و با رعایت رازداری روی افراد صورت می‌گیرد و به عبارتی افراد مبتلابه ایدز با تشخیص به‌موقع کنترل بیماری را در دست می‌گیرند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد