کد خبر: ٧٦٨٩٣/ ١٢:٥٣ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 474
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
مروری برفعالیتهای بخش پزشکی ورزشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به مناسبت کسب مقام قهرمانی توسط تیم فوتسال بانوان کشور در مسابقات جام ملت‌های آسیا
به مناسبت کسب مقام قهرمانی توسط تیم فوتسال بانوان کشور در مسابقات جام ملت‌های آسیا (جام تایلند 2018) و همراهی دکتر آزاده حکاک زاده از بخش پزشکی ورزشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به‌عنوان سرپرست کادر پزشکی تیم ملی فوتسال با این تیم، مروری بر فعالیت‌های گروه پزشکی ورزشی دانشگاه داریم.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، به دنبال کسب مقام قهرمانی توسط تیم فوتسال بانوان کشور در مسابقات جام ملت‌های آسیا (جام تایلند 2018) و همراهی دکتر آزاده حکاک زاده از بخش پزشکی ورزشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به‌عنوان سرپرست کادر پزشکی تیم ملی فوتسال با این تیم، مروری بر فعالیت‌های گروه پزشکی ورزشی دانشگاه داریم.
رشته پزشکی ورزشی از رشته‌های تخصص پزشکی باسابقه فعالیت بیش از ده سال است که علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و ساری سالانه تعدادی دستیار تخصصی این رشته را پذیرش می‌کنند.
زمینه اصلی فعالیت این رشته، تشخیص و درمان مشکلات عضلانی- اسکلتی و آسیب‌های ورزشی در ورزشکاران آماتور و حرفه‌ای و حتی مدیریت کادر پزشکی تیم‌های گوناگون ورزشی در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی است.
همچنین متخصصین این رشته درزمینهٔ پیشگیری و درمان بیماری‌های مزمن متابولیک مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و ریوی و مشکلات عضلانی اسکلتی و... به‌وسیله ورزش‌درمانی و تجویز نسخه ورزشی و بازتوانی فعالیت می‌کنند.
تنظیم رژیم غذایی و اصلاح تغذیه بیماران مختلف و افراد دارای اضافه‌وزن و چاقی از دیگر حیطه‌های مداخله این رشته محسوب می‌شود.
کادر پزشکی گروه‌های ورزشی زیر نظر متخصصین این رشته اداره شده و کلیه امور مربوط به تغذیه ورزشکاران، آموزش و پیشگیری از دوپینگ، بازتوانی آسیب‌های ورزشی و پیگیری امور پزشکی ورزشکاران و نظارت کامل بر روند بازگشت ورزشکاران آسیب‌دیده به میدان‌ها ورزشی، به‌وسیله متخصصین این رشته راهبری می‌شود.
به همت گروه پزشکی ورزشی دانشگاه و همکاری و مساعدت‌های کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، هم‌اکنون مدیریت کادر پزشکی تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در بخش‌های بانوان و آقایان و در سطوح مختلف سنی، به عهده پزشکان متخصص این رشته است.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد