کد خبر: ٧٦٩٢٠/ ١٥:٤٠ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 532
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی
برگزاری سومین جلسه‌ی شورای راهبردی پروژه تکامل دوران اولیه کودکی ECD
سومین جلسه‌ی شورای راهبردی با عنوان طرح توانمندسازی جامعه و همکاری بین بخشی توسط معاونت اجتماعی فرهنگی در دفتر ریاست فرمانداری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گالری عکس

 به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، جلسه شورای راهبردی با عنوان  طرح توانمندسازی جامعه و همکاری بین بخشی  ECD (Early Childhood Development) سه شنبه  25 اردیبهشت‌ 97 در دفتر  فرمانداری اسلامشهر، با حضور مهندس حقیقی فرمانداری اسلامشهر، دکتر ملک افضلی مشاور ارشد معاون اجتماعی فرهنگی و دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مسئولان و مدیران این واحد ها برگزار شد.
این جلسه با هدف توانمندسازی جامعه، همکاری بین بخشی، استفاده از روش های علمی و در نهایت به دست آوردن شاخص های ارزیابی و هدف غایی ارتقای رشد و تکامل کودکان آینده ساز تشکیل شد.
مهندس حقیقی فرماندار اسلامشهر گفت: آموزش خانواده ها و افرادی که با کودکان سروکار دارند باید مورد توجه قرار گیرند و شهرستان اسلامشهر آمادگی هر نوع همکاری از قبیل قرار دادن نیروی انسانی در اجرای این طرح را دارد.
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جنس این طرح براین منوال است که پیشگیری بیماری هایی همچون تالاسمی و هیپوتیروئیدی کار بزرگی بوده که اکنون درجامعه این بیماری ها کنترل شده است، ضمنا سواد سلامت خانواده و همکاری سمن ها و سایر سازمان ها نقش مهمی در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه برعهده دارد.
 در ادامه دکتر توکلی کیا مدیر این پروژه، گزارش کلی از ابتدای طرح تا کنون ارائه داد که شامل: هماهنگی جلسات در معاونت های اجتماعی و بهداشت و استفاده از جلسات فرمانداری و بخشداری اسلامشهر، کلاس های آموزشی رابطین سلامت و آموزش پرکردن پرسشنامه و نحوه برقراری ارتباط با خانواده ها و مادران است.      
 در پایان دکتر ربانی رئیس مرکز طبی کودکان افزود: احساس رضایتمندی از اجرای طرح و همکاری بین واحدها باعث ایجاد انرژی می شود و ایشان پیشنهاد ایجاد یک مرکز تحقیقاتی درمانی اطفال در اسلامشهر را داد.
خبر: اسلامی نیا
عکاس: بیاتی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد