کد خبر: ٧٧٠٤٤/ ١١:٠٥ - دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 583
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه‌ی هم اندیشی آسیب های اجتماعی(اعتیاد)
پنجمین جلسه هم اندیشی آسیب های اجتماعی باموضوع اعتیاد برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، جلسه هم اندیشی اعتیاد روز چهارشنبه  29 اردیبهشت ماه 97 در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
این جلسه با حضور دکتر رستمیان، معاون اجتماعی دانشگاه، دکتر موسوی، معاون اجتماعی دانشگاه ایران و جمعی از مدیران و  کارشناسان معاونت اجتماعی و با هدف هم اندیشی برنامه های عملی پیشگیری وکاهش اعتیاد در جامعه و تهیه گزارش به استانداری تشکیل شد.
در ابتدا گزارش های جمع آوری شده  معاونت های بهداشت، غذاودارو، دانشجوئی و درمان  توسط دکتر عبدی ارائه شد و اعضا در همه زمینه ها بحث و تبادل نظر کردند.
دکتر رستمیان افزود: برای آموزش اعتیاد از مساجد بزرگ باید شروع کرد و با قدرت اداری و هماهنگی بین بخشی که در معاونت اجتماعی دانشگاه ایران زیاد است می توان از این رویکرد بهره برد. باید هر سه دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه یکی شوند و با پیشنهادات راهبردی در استانداری وارد صحنه شوند. 
سپس دکترموسوی معاون اجتماعی دانشگاه ایران در ادامه افزود: به دلیل چهره نامناسب شهر از معتادان باید بروز اعتیاد کم شود، از آنجا که گزارش عملکرد در زمینه اعتیاد به استانداری ارسال میشود، آمارهای موجود هر سه دانشگاه باید به صورت تجمیع شده و یکجا در استانداری گزارش شود.
در پایان  دکتر نوروزی اضافه کرد، طبق اطلاعات و آمار موجود در معاونت بهداشت که برای دو سال اخیر است و برحسب شیوع شناسی، 2 درصد افزایش شیوع داشتیم و با توجه  به اینکه 2 سال از این آمار می گذرد هنوز نتیجه کامل نشده است، که این نیازمند تلاش بیشتر است.
 خبرنگار: اسلامی نیا
عکاس: میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد