کد خبر: ٧٧٢٣٥/ ١٠:٤٨ - يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 597
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار می کند؛
رقابت بین المللی اندیشمندان و پژوهشگران جوان جهان اسلام با عنوان کنز
بنیاد علم و فناوری حضرت مصطفی (ص) با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از اندیشمندان و دانش پژوهان جوان جهان اسلام، اقدام به برگزاری رقابتی بین المللی با عنوان "کنز" کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود و رقابت بین المللی کنز (Knowledge Application and Notion for Society) فرصتی را برای ارائه طرح ­های کاربردی دانشجویان، دانش ­پژوهان و استادان زیر 45 سال در 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی فراهم کرده است.
این رقابت در 5 حوزه سلامت، فناوری ­ارتباطات و اطلاعات، آب و محیط­
زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می ­شود که مهمترین معیار داوری آن، کاربردی بودن طرح ارائه شده است.
حوزه ­های انتخابی رقابت علمی کنز بر اساس مطالعات صورت گرفته بر روی مشکلات ملت در جهان اسلام است که البته این مشکلات در تمام جوامع هم وجود دارد. بطور کلی، رقابت علمی کنز سعی دارد با انباشت آثار علمی به رفع مشکلات جوامع اسلامی بپردازد.
علاقه مندان به شرکت­
در رقابت بین المللی کنز، باید ایده­ ها، طرح­ های کاربردی، دستاورد علمی و یا پایان نامه خود را در قالب فیلم ­های 3 تا 5 دقیقه ای تا 25 خرداد ماه سال جاری به پایگاه رقابت در Kans.Mustafaprize.org ارسال کنند؛ همچنین علاقمندان می ­توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.mustafaprize.org مراجعه کنند.
توضیح اینکه، جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران رسیده است.

این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که از سوی افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد