کد خبر: ٧٧٢٤٥/ ١٣:٢٨ - يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 503
چاپ
ارسال به دوست
مرکز طبی کودکان
برگزاری جلسه اعضای مرکز تحقیقات نقص ایمنی مرکز طبی کودکان
اولین جلسه اعضای هیئت علمی، دانشجویان مقطع دکترا و ارشد مرکز تحقیقات نقص ایمنی در سال 97 تشکیل شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، روز سه شنبه یکم خرداد 1397 جلسه اعضای هئیت علمی مرکز تحقیقات نقص ایمنی با حضور دکتر آقامحمدی رئیس مرکز، دکتر رضایی معاون مرکز، دکتر یزدانی عضو هیئت علمی در مرکز تحقیقات نقص ایمنی تشکیل شد.
در ابتدای جلسه دکتر آقامحمدی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات، در خصوص پیشرفت ثبت بیماری های نقص ایمنی و افزایش تعداد بیماران معرفی شده از شهرستان ها در سیستم ثبت رجیستری توضیحاتی را ارائه کرد. همچنین در خصوص فراخوان طرح های تحقیقاتی به مرکز تحقیقات نقص ایمنی و اهدای گرنت های تحقیقاتی برای دانشجویان دانشگاه های مختلف علوم پزشکی برای تشویق ایشان به انجام مطالعات تحقیقاتی در زمینه بیماری های نقص ایمنی توضیحاتی را شرح داد.
در ادامه دکتر رضایی، مشکلات و محدودیت های مرکز را یادآور شد و در خصوص اقدامات عملی برای رفع این مشکلات راهکارهایی را ارائه کرد. همچنین در مورد افزایش روحیه همکاری و همدلی بین دانشجویان و تلاش برای افزایش مشارکت در طرح های تحقیقاتی و نگارش مقالات توضیحاتی را ارائه کرد. معاون مرکز تحقیقات نقص ایمنی در ادامه به پیشرفت مرکز در سال های اخیر و افزایش آگاهی پزشکان با توجه به مطالعات تحقیقاتی و انتشار مقالات مختلف و همکاری با سایر شهرستان های کشور اشاره کرد. 
سپس دکتر یزدانی درباره فعالیت های کارشناسان و دانشجویان مرکز گزارشاتی را ارائه کرد و گفت: در سال گذشته تعداد زیادی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی جذب مرکز تحقیقات شده و شروع به گذراندن پایان نامه خود در مرکز کرده اند. وی افزود: مرکز تحقیقات در سال گذشته علاوه بر فراهم کردن امکانات و بودجه برای طرح های تحقیقاتی دانشجویان،  آنها را در پروژه های تحقیقاتی مختلف نیز مشغول به همکاری کرده است.
در ادامه جلسه، دکتر شاه کرمی ، مطالبی را در مورد تشکیل گروهی بنام 'SCID'  ارائه کرد و گفت: تمرکز این گروه که متشکل از اساتید، دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد می باشد، افزایش خدمات تشخیصی، درمانی و فالوآپ موثرتر و بهتر بیماران مبتلا به نقص ایمنی توام شدید از طریق بررسی های ایمونولوژیکی، ژنتیکی و مولکولی می باشد.
فاطمه کیایی، سیما حبیبی، مهسا سوهانی و رضایی به عنوان کارشناسان ثبت رجیستری بیماران نقص ایمنی سراسر کشور، توضیحاتی را مبنی بر افزایش شمار بیماران نقص ایمنی در سال گذشته دادند.
در پایان سخنرانی، فرزانه توفیقی دانشجوی PhD by research مرکز، پریسا آب و مریم پیرهوشیاران دانشجویان PhD ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران، یاسر باقری دانشجوی ایمونولوژیPhD دانشگاه علوم پزشکی ایران، فاطمه بابها و زهرا حمیدی دانشجویان ایمونولوژی دانشگاه تربیت مدرس، فرشته سلامی دانشجوی کارشناسی ارشد ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی یزد، طناز معینی شاد دانشجوی کارشناسی ارشد ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی سمنان که همکاری خود را در قالب پایان نامه با مرکز تحقیقات نقص ایمنی شروع کرده اند درباره اقدامات انجام شده در رابطه با پیشرفت پایان نامه های خود گزارشاتی را ارایه دادند.
در پایان جلسه، کارشناسان و دانشجویان مرکز در فضایی دوستانه و آزادانه پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه و در رابطه با مشکلات خود مطالبی را عنوان کردند. رئیس، معاون مرکز و همچنین اعضای هیئت علمی مرکز قول مساعدت برای رفع مشکلات فعلی را دادند.
عکاس و خبرنگار: لیلا یوسفی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد