کد خبر: ٧٧٢٥٢/ ١٤:٤٤ - يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2817
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
نشست هیئت‌رئیسه 6 خرداد 97
دکتر کریمی: باید تدبیری اندیشید که پرداخت کارکنان بخش‌های واگذاری شده همزمان با دانشگاه انجام شود
در نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه، ادامه دستورالعمل اجرایی بودجه و انضباط مالی سال 97 دانشگاه بررسی شد.

گالری تصویر
در این نشست که مطابق معمول، صبح روز یکشنبه  6 خرداد 97 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، ابتدا دکتر کریمی رییس دانشگاه در سخنان پیش از دستور ضمن آرزوی قبولی طاعات و ارائه خدمت ناب در ماه رمضان  گفت: حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران فرصتی است برای ما که علاوه بر استفاده از برکات ماه رمضان در خدمت بیماران نیز باشیم.
وی با اشاره به بازدید بعدازظهر شنبه خود از دو بیمارستان بهارلو و ضیائیان گفت: بازدید از این دو بیمارستان فرصت خوبی بود که از نزدیک تعدادی از بخش‌های آن‌ها را ببینم.
دکتر کریمی مهم‌ترین وجه اشتراک هر دو بیمارستان را در بخش‌های واگذاری شده متعدد آن دانست و گفت: مهم‌ترین مسئله در واگذاری‌ها، منفک شدن پرداخت‌های پرسنلی بخش‌های واگذاری شده از دانشگاه است که این موجب  دوگانگی در سیستم می‌شود.
وی با تأکید بر اداره یکپارچه بیمارستان‌ها گفت: معتقدم بیمارستان باید به‌صورت یکپارچه اداره شود و نحوه پرداخت‌ها به‌گونه‌ای باشد که کارکنان بخش‌های واگذاری شده در مقایسه با سایر کارکنان دچار آسیب نشوند و رضایتمندی آنان نیز جلب شود.
رییس دانشگاه خدمت در بیمارستان ضیائیان را به دلیل واقع‌شدن آن در منطقه جنوب تهران مهم دانست و گفت: این بیمارستان با 150 تخت فعال، در منطقه‌ای پرجمعیت واقع‌شده و  تروماهای جنوب شهر و بیماران بسیاری را پوشش می‌دهد. لذا علاوه بر فعالیت‌های درمانی، مسائل حاشیه‌ای دیگری نیز به کارکنان و مدیریت این بیمارستان تحمیل می‌شود.
دکتر کریمی نحوه اداره بیمارستان ضیائیان را با توجه به جوانب مختلف آن، مثبت ارزیابی کرد گفت: جا دارد از دکتر عفت پناه رییس بیمارستان، مدیر و مدیر پرستاری و تمامی پرستاران، کارکنان پرتلاش خدمات و نگهبانی این بیمارستان تشکر ویژه نمایم.
وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان بهارلو گفت: این بیمارستان با 250 تخت یکی از بیمارستان‌های فعال دانشگاه است و این عملکرد خوب نتیجه مدیریت قبلی و فعلی این بیمارستان است.
رییس دانشگاه با یادآوری شرایط بیمارستان بهارلو از سال 75 و مقایسه آن با شرایط کنونی گفت: این بیمارستان نسبت به گذشته تحول بسیاری داشته  و اصلاً قابل‌مقایسه با گذشته نیست که جا دارد از دکتر صادق نیت به‌عنوان بنیان‌گذار این تحولات در بیمارستان و دکتر موسوی رییس فعلی بیمارستان که تأکید بر تداوم این راه دارند تشکر ویژه نمایم.
دکتر کریمی ضمن قدردانی ویژه خود از  تلاش‌های مدیر، مدیر پرستاری، تمامی پرستاران، کارکنان پرتلاش خدمات و نگهبانی بیمارستان بهارلو گفت: بایستی برای در اختیار گرفتن قطعه زمینی که در مجاورت بیمارستان بهارلو قرار دارد تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی همچنین با توجه به آماده بودن NICU و MRI بیمارستان بهارلو، بر راه‌اندازی این دو بخش تأکید کرد و گفت: رییس دانشکده پزشکی و معاون درمان دانشگاه در مدت‌زمان کوتاهی مشکلات موجود را برطرف کنند تا بیماران بتوانند از خدمات این بخش‌ها استفاده نمایند.
رییس دانشگاه بازدید از این دو بیمارستان را در لابه‌لای کارهای روزمره و پرداختن به مسائل اعتباری دانشگاه فرصت خوبی دانست و افزود: امیدوارم امکان بیشتری برای پرداختن به موضوعات آموزشی و پژوهشی دانشگاه فراهم شود.
بررسی دستور جلسه
در ادامه نشست، دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع و دکتر رحیم نیا مدیر بودجه دانشگاه به تشریح بخش‌های مختلف دستورالعمل اجرایی بودجه و انضباط مالی دانشگاه پرداختند و هریک از اعضای هیئت‌رئیسه نظرات  و پیشنهادهای خود را در این زمینه مطرح کردند.
دکتر کریمی رییس دانشگاه نیز در جمع‌بندی مطالب مطرح‌شده گفت: در جذب نیروی انسانی باید همه جوانب آن در نظر گرفته شود چراکه جذب نیرو بدون در نظر گرفتن اعتبارات مالی دانشگاه به سیستم آسیب می‌زند.
وی با توصیه به مسئولان و مدیران واحدهای مختلف دانشگاه مبنی بر استفاده از مرخصی‌های خود و کارکنانشان، با انجام هماهنگی‌های لازم افزود: مدیری موفق است که با یک یا دور روز مرخصی رفتن،  خللی در امور جاری واحدش ایجاد نشود.
وی با اشاره به توسعه امکانات ورزشی دانشگاه تأکید کرد: باید برای افزایش فضاها و امکانات ورزشی دانشگاه،  تلاش کرد.  البته  همکاران برای انجام ورزش، بیش از وقت، باید همت و اراده داشته باشند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد