کد خبر: ٧٧٥٦٢/ ١٨:٤٤ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 3421
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید موسسه ملی تحقیقات سلامت برگزار شد
با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، رییس دانشگاه و معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، مراسم معارفه دکتر اکبر فتوحی رییس جدید موسسه ملی تحقیقات سلامت و تکریم تلاش‌های دکتر سیدرضا مجدزاده رییس پیشین این مرکز برگزار شد.

در این مراسم که بعدازظهر دوشنبه 21 خرداد 97 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، ابتدا دکتر کریمی رییس دانشگاه حضور مهمانان وزارت بهداشت و سایر شرکت کنندگان در جلسه را گرامیداشت و گفت: دکتر فتوحی معرف حضور همگان است و دکتر مجدزاده نیز خدمات شایانی را در موسسه ملی تحقیقات سلامت ارایه کرده است.

عضو یک خانواده هستیم

دکتر مجدزاده نیز در مراسم تکریم خود، با تاکید براینکه در دانشگاه همه ما عضو یک خانواده هستیم گفت: روز اول مهر، دید بازدید نوروزی و مراسم تودیع و معارفه احساس حضور در یک خانواده را به افراد این مجموعه منتقل می‌کند.
وی مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی خود را تولید شواهد علمی به منظور تصمیم گیری خردمندانه و ایجاد دسترسی عادلانه به نظام سلامت عنوان کرد و گفت: زمانی که از مصر به ایران برگشتم طرح تحول سلامت آغاز شده بود و با انگیزه خوبی که داشتم و دارم تصمیم گرفتم برای ارتقا حوزه سلامت تلاش کنم.
دکترمجدزاده با اشاره به گوشه ای از مطالعات گسترده ای که در این مرکز انجام شده، از وزیر و قائم مقام وزارت بهداشت و رییس وقت دانشگاه برای حمایت از این موسسه قدردانی کرد و گفت: اگر می‌خواهیم موسسه، پاسخگوی نیازهای موجود باشد بایستی عقب افتادگی‌های قبلی آن ترمیم شود. 
وی ضمن قدردانی از  دکتر کریمی به دلیل توجه به مسائل نیروی انسانی گفت: هم به دلیل مسائل شخصی و هم به این دلیل که مرکز نیاز به مدیریتی با رویکرد جدید داشت تا بتواند نقش تصمیم گیری را در نظام سلامت ایفا کند، تصمیم گرفتم از این مسئولیت کناره گیری کنم.
دکتر مجدزاده دکتر فتوحی را بهترین جانشین برای ریاست موسسه ملی تحقیقات سلامت دانست و گفت: برای من تک تک اجزای این مجموعه مهم است و وقتی فهمیدم دکتر فتوحی این مسئولیت را پذیرفتند خیالم راحت شد.

هدف، پیشبرد اهداف موسسه است

دکتر فتوحی نیز در مراسم معارفه خود، با اشاره به سابقه رفاقت و دوستی 20 ساله خود با دکتر مجدزاده گفت: دکتر مجدزاده مانند زمانی که با همدیگر در کارگاه های مختلف کشور تدریس می‌کردیم،  خیلی خوب و سیستماتیک سخن گفتند.
وی با اشاره به پشتکار و وقت گذاری دکتر مجدزاده گفت: از جمع حاضر و دوستانی که در این 4 سال یار و همراه دکتر مجدزاده بودند تشکر می‌کنم و امیدوارم مرا نیز یاری کنید تا این دوره را به خوبی پشت سر بگذاریم و من در پایان دوره مانند دکتر مجدزاده با افتخار و سربلندی از این مسئولیت خداحافظی کنم و سکان آن را به نفر بعدی بسپارم.

تاکید بر نقش ملی موسسه تحقیقات سلامت

در ادامه دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، مطلع سخنان خود را با قصیده ای از قاآنی «عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت/ صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت»  و ترجیع بند ملک شعاری بهار «شاهی به میان آمد و شاهی زمیان رفت/ صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت» آغاز کرد و گفت: این دو بیت به نوعی  توصیف این دو بزرگوار به عنوان سرمایه های نظام سلامت و دانشگاه است. 
دکتر حریرچی ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر مجدزاده گفت: ایشان از موقعیت خود با طیب خاطر گذشتند و سختی‌های کار با وزارت بهداشت را تحمل کردند و در این مدت نیز اقدامات فوق‌العاده ای را به انجام رساندند.
وی با اشاره به سابقه 21 ساله آشنایی خود با دکتر فتوحی گفت: از ایشان که این مسئولیت را پذیرفتند قدردانی می‌کنم در حقیقت این تغییر مدیریت به درخواست دکتر مجدزاده انجام شده و امیدواریم با قبول مسئولیت دکتر فتوحی موسسه ملی تحقیقات سلامت نقش خود را به خوبی در نظام سلامت ایفا کند.
دکتر حریرچی انتظارات نظام سلامت از موسسه ملی تحقیقات سلامت را فراتر از حد یک مرکز تحقیقاتی عنوان کرد و گفت: وزارت بهداشت انتظار دارد این موسسه نقش ملی خود را که همان پاسخگویی به نظام سلامت براساس تولید شواهد علمی است به درستی ایفا کند. مدیران نظام سلامت برای تصمیم گیری‌های خود نیاز به شواهد علمی دارند.
وی سرعت در پاسخگویی، دقت در کار، به‌کارگیری فناوری‌های نوین و اشتراک اطلاعات را از دیگر انتظارات وزارت بهداشت از موسسه ملی تحقیقات سلامت عنوان کرد و خطاب به اعضای هیئت علمی این مرکز گفت: رشد این مجموعه علاوه بر هوش و استعداد افراد، به تلاش و پشتکار آنان نیز نیاز دارد.
دکتر حریرچی در پایان سخنان خود با بیان اینکه از دانشگاه انتظار می‌رود فعالیت موسسه را مهم بشمارد و فراتر از حد یک مرکز تحقیقاتی از آن حمایت کند به تعهدات وزارت بهداشت در قبال این موسسه اشاره کرد.
در پایان مراسم نیز حکم انتصاب دکتر فتوحی ابلاغ و هدایایی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه به دکتر مجدزاده اهدا شد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری 
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/03/22 11:19
0
0
برای آقای دکترمجدزاده آرزوی موفقیت و سلامتی دارم
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد