کد خبر: ٧٧٦٣١/ ١٤:١٣ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 706
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت
برگزاری نشست علمی و آموزشی با حضور استادیار دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دانشکده بهداشت
نشست علمی و آموزشی ارزیابی آلایش های محیطی در توسعه ی پایدار با حضوردکتر تهرانی استادیار دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دانشکده بهداشت برگزار شد.

در این نشست که با حضور اساتید و دانشجویان و مدیر گروه سلامت در حوادث وبلایا دانشکده برگزار شد، دکتر فریبرز محمدی تهرانی استادیار دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه ایالتی کالیفرنیا امریکا به ایراد سخنرانی با موضوع ارزیابی آلایش های زیست محیطی و توسعه پایدار پرداختند .
در ابتدای جلسه دکتر استادتقی زاده ضمن خوش آمدگویی به مهمان جلسه و حاضرین در این نشست علمی آموزشی ضمن برشمردن اهداف این نشست، نکاتی را نیز در مورد گروه سلامت در حوادث و بلایا بیان کرد.
دکتر محمدی تهرانی گفت: باید به مردم آموزش دهیم تا مشکلات را بشناسند و در مرحله توسعه پایدار به دولت ها کمک کنند.
آموزش مردم سهم کمتری از بودجه های دولت را به خود اختصاص میدهد به عنوان مثال سهم بودجه آموزش در آمریکا 6 درصد از بودجه کل ایالات هست، این درحالی است که 54 درصد بودجه، هزینه ارتش و مسایل نظامی می شود .
وی افزود از دهه 70 به بعد جمعیت جهان به خاطر تولیدات، منابع زمین  را مصرف می کنند و انتظار می رود تا سال 2030 انسان ها دو برابر تولیدات زمین، منابع را مصرف کنند. البته بعضی از کشور ها مثل آمریکا 4 برابر تولیدات زمین ، منابع مصرف می کنند  .
استادیار دانشگاه کالیفرنیا در ادامه گفت  71درصد آلودگی و ضایعات در زمین را 100 شرکت نفتی بین المللی دنیا انجام می دهند و همیشه دوران ساخت و ساز و سازندگی، دوران افزایش آلودگی است. بعضی کشورها سهم بیشتری در آلودگی زمین دارند، به طوری که در حال حاضر کشور امارت متحده عربی آلود ه ترین  کشور دنیاست ، این آلودگی براساس سرانه جمعیت محاسبه شده است . پس از کشور امارات دومین کشور آلوده دنیا ایالات متحده آمریکاست. وی در ادامه اظهار داشت بهتر است پروژه هایی که مسایل زیست محیطی را رعایت نمی کنند اجرا نشود چرا که باعث نابودی زمین میشوند و زندگی بدون زمین مفهومی ندارد .
ایشان دراین نشست مثال هایی از پروژه های علمی انجام شده درکشور آمریکا که در راستای توسعه پایدار طراحی شده است را بیان و ابراز امیدواری کرد که بشر بتواند ضمن استفاده صحیح از منابع روی زمین در حفظ و اعتلای آن که مساوی سعادت همگان است کوشش بیشتری به عمل آورد. 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد