کد خبر: ٧٧٦٤٠/ ١٠:٣٢ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 722
چاپ
ارسال به دوست
مرکز طبی کودکان, گروه خبری RSS
افتتاح بخش Cardiac ECMO بیمارستان مرکز طبی کودکان
بخش Cardiac ECMO بیمارستان مرکز طبی کودکان با همکاری بانک ملی ایران افتتاح شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، با حضور مسئولان بانک ملی ایران و مرکز طبی کودکان، روز چهارشنبه 23 خرداد ماه 1397 دستگاه ECMO اهدایی بانک ملی ایران در بخش CICU مرکز طبی کودکان افتتاح شد.

این مراسم ابتدا با نشستی در سالن امید مرکز طبی کودکان آغاز شد. در این نشست دکتر بدو رئیس بیمارستان ضمن قدردانی از حمایت بانک ملی ایران برای افتتاح بخش اکمو بیمارستان، از شهدای گرانقدر بانک ملی ایران یاد کرد. وی با اشاره به تعداد کم مراکز درمانی کودکان گفت: دو هزار و پانصد تخت آی سی یو بزرگسالان در کشور وجود دارد که این میزان در بخش کودکان به 250 تخت می رسد و یک سوم آن در مرکز طبی کودکان است. البته این تعداد تخت بسیار کم است و نیاز به حمایت بیشتری دارد. دکتر بدو در ادامه گزارشی از تعداد مراجعین و خدماتی که در این بیمارستان انجام می شود را به اطلاع حاضرین رساند.
علی خسروی رییس اداره امور شعب مرکزی تهران با اشاره به تاکید دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، هماهنگی های لازم جهت خرید دستگاه اکمو به همراه تجهیزات تکمیلی در بخش جراحی قلب برای مرکز طبی کودکان انجام شد که این هزینه از محل منابع قرض الحسنه تامین شد. وی همچنین با اشاره به دیگر فعالیت های نیکوکارانه بانک ملی ایران برای تعاملات بیشتر با مرکز طبی کودکان اظهار امیدواری کرد.
دکتر احسان آقایی مقدم فوق تخصص قلب کودکان نیز با قدردانی از اقدام بانک ملی ایران گفت: بیمارانی که بیشترین پیچیدگی را در بیماری خود دارند به این بیمارستان معرفی می شوند و عمل های جراحی قلب با توجه به نیاز بیمار در این مرکز انجام می شود. قدم بعدی ما در مرکز طبی کودکان ورود به بخش پیوند است که امیدواریم دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در این بخش نیز از ما حمایت کنند.
پس از پایان نشست، حاضرین در مراسم از بخش سی ای سی یو بازدید کردند و سپس بخش کاردیاک اکمو به یاد و خاطره شهدای بانک ملی ایران افتتاح شد.

عکاس و خبرنگار: لیلا یوسفی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد