کد خبر: ٧٧٦٦٦/ ١٣:١٤ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1669
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
انجام موفقیت‌آمیز اولین مورد Invasive EEG Monitoring در ایران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
برای اولین بار در کشور Invasive EEG monitoring با همکاری مشترک گروه‌های نورولوژی و جراحی اعصاب و بیهوشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شنبه 19 خرداد 97 بر روی بیمار مبتلابه تشنج غیرقابل‌کنترل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، برای اولین بار در کشور Invasive EEG monitoring با همکاری مشترک گروه‌های نورولوژی و جراحی اعصاب و بیهوشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شنبه 19 خرداد 97 بر روی بیمار مبتلابه تشنج غیرقابل‌کنترل انجام شد.
به همین مناسبت، گفتگویی با دکتر غفارپور رئیس مرکز تحقیقات نورولوژی، دکتر شیخ رضایی رئیس بخش جراحی اعصاب مجتمع، دکتر تفاخری عضو هیئت‌علمی گروه نورولوژی، دکتر شفیعی عضو هیئت‌علمی گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ساری و دکتر نصیری دستیار نورولوژی صرع در این خصوص داشته‌ایم.
پس از بررسی‌هایی پیش از عمل از قبیل Video EEG monitoring، نوعی MRI خاص و بررسی‌های نوروسایکیتری ازنظر وضعیت حافظه دیداری و تکلم بیمار، در طی سه ساعت در اتاق عمل جراحی مغز الکترودهای مخصوص روی سطح مغز قرار داده شد و سپس بیمار مزبور با بستری در بخش LTM تحت پایش مداوم ویدئویی در طی چند روز قرار گرفت و پس از بررسی دقیق امواج مغزی کانون صرع بیمار به‌صورت دقیق تعیین مکان شد.
درنهایت دو روز بعد در اتاق عمل با رویکردی دقیق و هدایت‌شده، کانون تشنج در لوب مدیال تمپورال مغز بیمار توسط تیم جراحی صرع به‌صورت میکروسکوپی و تحت بیهوشی کامل برداشته و هموستاز شد.
حال عمومی بیمار در حال حاضر بسیار خوب، بدون علائم تشنج و یا عارضه عصبی ناشی از جراحی است.
روش‌های کنترل صرع مقاوم به روش جراحی که توسط تیمی از متخصصین جراحی اعصاب و بیماری‌های مغز و اعصاب انجام می‌شود به دلیل کاهش نیاز بیمار به مصرف داروهای گران‌قیمتِ عمدتاً وارداتی و همچنین ارتقای عملکرد اجتماعی و شغلی بیمار، کاهش مراجعات مکرر این بیماران و هزینه‌های بستری ایشان و همچنین خروج ارز برای انجام این روش در خارج از کشور (در امریکا با مبلغی حدود 100 تا 450 هزار دلار این عمل انجام می‌شود) در درازمدت توجیه اقتصادی بالایی دارد و حتی در صورت حمایت، زمینه‌ای برای ارتقای توریسم درمانی در کشور است.
توضیح اینکه درمانگاه صرع مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) صبح‌های یکشنبه در محل درمانگاه‌های مجتمع آماده پذیرش بیماران مبتلابه صرع مقاوم به درمان است.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/03/28 9:13
0
0
باز هم افتخاری دیگر در عرصه پزشکی! تقدیر و تشکر از اساتید توانمند دانشگاه و با آرزوی توفیقات بیشتر!
کاربر مهمان
1397/03/27 21:41
0
0
با سلام و تشکر از همکاران گرامی. کاش بتوان این خبر را در سطح بیشتری اطلاع رسانی کرد. بیماران صرعی واقعا مستاصل هستند و نیازمند توجه بیشتر
کاربر مهمان
1397/03/27 19:0
0
0
درود همکاران توانا و با وجدان
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد