کد خبر: ٧٧٦٧٥/ ١٥:٠٨ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1660
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه مدیران پرستاری بیمارستان های تحت پوشش با حضور معاون درمان دانشگاه
دکتر رضایی در نشست مدیران پرستاری بیمارستان های تحت پوشش گفت: آموزش به بیمار برای پذیرش درمان مناسب و مراقبت های پیشگیرانه از بیماریها توسط پرستاران می تواند وضعیت سلامتی جامعه را ارتقا دهد و از هزینه های تورمی سلامت بکاهد.

گالری عکس

این جلسه روز یک شنبه 27 خرداد 97 در دفتر معاون درمان دانشگاه برگزار شد و در آن دکتر رضایی معاون درمان، طالب کارشناس مسئول مدیریت امور پرستاری و مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی تحت پوشش دانشگاه حضور داشتند.
دکتر رضایی پس از تبریک عید سعید فطر، با اشاره به چالش های اصلی دولت در حوزه سلامت گفت: در شرایط فعلی با دو چالش در حوزه سلامت مواجه هستیم. چالش اول محدودیت در تامین منابع مالی و چالش دوم افزایش هزینه های تورمی سلامت است.
وی با تاکید بر ضرورت مشارکت گروه پرستاری در مواجهه با چالش های حوزه درمان، افزود: مشارکت گروه پرستاری در برنامه های تطبیقی با شرایط، بسیاربا اهمیت است. راهکارهای پیش بینی شده برای مشارکت گروه پرستاری، شامل مداخلات مدیریتی و تلاش جهت ایجاد تغییر رفتار در ارائه دهنده و گیرندگان خدمت است.
معاون درمان دانشگاه همچنین در خصوص مداخلات مدیریتی که می تواند در حل چالش موثر باشند گفت: این مداخلات شامل تمرکز زدایی و تقویت خوداتکایی در واحدهای بیمارستانی و ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر در بخش های مختلف بیمارستان و مداخله بعدی مدیریتی، مشارکت بخش های بالینی در کنترل هزینه های درمانی است که برای راهکار دوم، یعنی ایجاد تغییر رفتار، گروه پرستاری می تواند در الگوی مصرف اقلام هتلینگ و ثبت تجهیزات مصرفی عمومی به ازای هر بیمار و همچنین تغییر در الگوی درخواست آزمایشات روتین بخش ها، اقدامات موثری انجام دهد.
دکتر رضایی به عنوان نکته آخر، تاکید کرد: آموزش به بیمار برای پذیرش درمان مناسب و مراقبت های پیشگیرانه از بیماریها توسط پرستاران می تواند وضعیت سلامتی جامعه را ارتقا دهد و از هزینه های تورمی سلامت بکاهد.
در ادامه هر یک از مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی تابعه در خصوص مشکلات و همچنین راهکارها و اقدامات موثر انجام شده در کاهش هزینه های مرکز خود صحبت کردند و تجربیات مفید خود را در نحوه برنامه ریزی و چیدمان نیروی انسانی، کنترل ونظارت بر مصرف دارو و تجهیزات در بخش ها و ... به اشتراک گذاشتند.
خمامی مترون بیمارستان جامع زنان یاس گفت: من موافقم که واقعا می شود جلوی هزینه‌هاي اضافي در بیمارستان ها را گرفت و هزینه ها را کنترل کرد و البته در حوزه مدیریت پرستاری مرکز ما هم، اقداماتی هم در این خصوص در حال انجام هست ولی آن چه مسلم است برای اجرای بهتر طرح های پیشنهادی مدیریت هزینه، ما در گروه پرستاری مراکز درمانی نیاز به حمایت و مساعدت پزشکان و مسئولین بیمارستان ها داریم.
 سعیدی مترون بیمارستان شریعتی نیز با اشاره به تعدادی از اقدامات صورت گرفته در این مرکز براي کنترل هزینه ها گفت: من خوشحالم شرایطی مهیا شد تا ما بتوانیم به هزینه کرد ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها فکر کنیم. وی با بیان این نکته که:صرفه جویی استفاده صحیح از منابع است، حضور مدیریت پرستاری را در کمیته اقتصاد درمان امری ضروری خواند.
دکتر رضایی نیز در پایان از مدیران پرستاری خواست تا تجربیات موثر خود را مستند و آن را براي انعکاس در سطح دانشگاه و کشور به معاونت درمان دانشگاه ارسال کنند.

عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد