کد خبر: ٧٧٧٧٤/ ١١:٥٦ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1352
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده دندانپزشکی, گروه خبری RSS
گفتگو با دکتر سراج و معرفی فلوشیپ بیمارستانی دندانپزشکی کودکان در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه
درمان کودکان غیرهمکار (با مشکلات سیستمیک و اختلالات رفتاری حاد) به سمت درمان های با استفاده از بیهوشی و آرام بخشها، باعث کاهش اضطراب و سهولت درمان های دندانپزشکی کودکان می شود و فشار روانی بیمار را کنترل می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، گروه دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جزو معدود دانشکده های است که موفق به برگزاری فلوشیب بیمارستانی این رشته شده است. این دانشکده در سال 1393موفق به راه اندازی دوره فلوشیپ بیمارستانی رشته دندانپزشکی کودکان شد. به این منظور با دکتر بهمن سراج، مدیر گروه دندانپزشکی کودکان این دانشکده چهارشنبه 30 خرداد 97 گفتگو کردیم.
 
لطفا در مورد دوره فلوشیپ بیمارستانی دندانپزشکی کودکان و آشنایی بیشتر مخاطبان توضیحاتی بفرمائید.
بادرنظر گرفتن تغییر شرایط اجتماعی خانواده ها، درمان کودکان غیرهمکار یا دارای مشکلات سیستمیک و اختلالات رفتاری حاد به سمت درمان های با استفاده از بیهوشی و آرام بخش ها رفته ایم که با توجه به اضطراب کمتر و سهولت بیشتر درمان های دندانپزشکی، فشار روانی کمتری به بیمار وارد می شود.
درمان تحت بیهوشی باید بر پایه صحیح ترین روش درمانی در کمترین زمان ممکن باشد که خود نیازمند کسب تجربه از طریق انجام درمان های متعدد با بیهوشی و آموزش های تخصصی است با کنترل هزینه های دندانپزشکی بیمارستانی در دانشکده دندانپزشکی نسبت به سایر مراکز، شرایطی فراهم شده تا کودکان بیشتری تحت درمان قرار گیرند.
 با طراحی دوره فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی تمرکز آموزشی برای هدایت متخصصین و کسب مهارت بیشتر ایجاد شده است. طول مدت این دوره یک سال درنظر گرفته شده که بسته به شرایط ممکن است تا 6 ماه قابل تمدید باشد و فراگیران موظف به حضور در برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده به میزان تقریبی 25 ساعت در هفته هستند. ظرفیت هر دوره آموزشی 3 نفر از فارغ التحصیلان متخصص رشته دندانپزشکی کودکان بین المللی و ایرانی است.
 در دوره فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی برخلاف دوره های عمومی و تخصصی نیاز به زبان فارسی در حد تخصصی لازم نیست ولی دانشجوی بین المللی بایستی حداقل اطلاعات پایه ای زبان فارسی و تسلط به زبان انگلیسی داشته باشد. درمان های دندانپزشکی و آموزش تئوری در مرکز طبی کودکان و دانشکده دندانپزشکی صورت می پذیرد.

 
 خبرنگار و عکاس: فاطمه زمانی
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد