کد خبر: ٧٨٣١٠/ ١٥:٣٢ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2323
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
عمل جراحی ex-situ liver resection and auto transplantation در یک بیمار جوان مبتلا به سرطان کبدی پیشرفته در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران
با حضور تیم جراحی پیوند کبد، یک خانم 35 ساله مبتلا به تومور کبدی کلانژیوکارسینوم، تحت عمل جراحی موفقیت آمیز برداشت تومور کبد در خارج از بدن بیمار و پیوند مجدد باقیمانده سالم کبد به خود بیمار در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره)، برای اولین‌بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران، عمل جراحی ex-situ liver resection and auto transplantation در یک بیمار جوان مبتلا به سرطان کبدی پیشرفته در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام شد.
یک خانم 35 ساله مبتلا به تومور کبدی کلانژیوکارسینوم، تحت عمل جراحی برداشت تومور کبد در خارج از بدن و پیوند مجدد باقیمانده سالم کبد به خود بیمار، در اتاق عمل 1 و 5 مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، شنبه 16 تیر 97 قرار گرفت.
این جراحی با حضور تیم جراحی متشکل از دکتر فخار عضو هیئت علمی گروه جراحی پیوند کبد و هپاتوبیلیری، دکتر چاووشی و دکتر شریفی دستیاران فلوشیپ جراحی پیوند کبد و دکتر کروندیان عضو هیئت علمی گروه بیهوشی به صورت موفقیت آمیزی انجام شد و در حال حاضر بیمار با حال عمومی مناسب از بخش ICU پیوند کبد به بخش هپاتوبیلیری منتقل شده است.
توضیح اینکه پس از بررسی و تصویربرداری اولیه پیش از جراحی، با توجه به گستردگی توده و درگیری وسیع ناف کبد، عروق هپایتک راست و چپ و ورید پورتال چپ، برنامه‌ریزی جراحی EX-situ انجام شد و در اتاق عمل پس از خروج کامل کبد و با حفظ ورید اجوف تحتانی و با رعایت مراقبت بافتی ویژه از کبد در خارج از بدن بیمار و پایش دقیق بیهوشی، توده بدخیم برداشته و سپس باقیمانده کبد با حجم تقریبی 30 درصد مجدداً به بیمار پیوند شد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/04/20 17:33
0
0
تبريك به بيمار، تيم جراحي، دكتر فخار، دكتر كرونديان، اتاق عمل يك، و همه عزيزان. از راه دور آرزوي موفقيت دارم.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد