کد خبر: ٧٨٤٤٦/ ١٩:٣١ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 489
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
برگزاری کلاس آموزشی راهکارهای بهبود الگوی مصرف آب و برق در بیمارستان فارابی
مرکز فرماندهی حوادث و مدیریت بحران بیمارستان فارابی به منظور بهبود الگوی مصرف آب و برق در این بیمارستان اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در این زمینه کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، کلاس آموزشی راهکارهای بهبود الگوی مصرف آب و برق ویژه پرستاران این بیمارستان روز شنبه 23 تیر 97 در کلاس پرستاری این مرکز برگزار شد.
در ابتدای این کلاس مهندس عسگری، مسئول ایمنی و بحران بیمارستان فارابی، گزارشی از میزان مصرف آب و برق در بیمارستان ارائه نمود و با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور در خصوص ضرورت کاهش و صرفه جویی در مصرف آب در دستگاه های اجرایی، لزوم رعایت الگوی مصرف آب و برق را ضروری برشمرد.
وی بهینه سازی شیرآلات آب را یکی از روش های موثر در زمینه کاهش مصرف آب ذکر کرد و گفت: استفاده از شیرهای دارای چشمی الکترونیک 70درصد، شیرهای فشار شکن  30 درصد، شیرهای دو محوره با شیر اهرمی 40 درصد، شیرهای فشاری آبسردکن 40 درصد و استفاده از فلاش تانک های کم مصرف  می تواند تا 70 درصد در کاهش مصرف آب موثر واقع شود. وی همچنین اصلاح در روش شستشو و آبیاری فضای سبز بیمارستان را امری مهم در زمینه مدیریت منابع آبی برشمرد و گفت: ما از همکاران می خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه نقص و خرابی در شیرآلات بیمارستان مانند سرویس های بهداشتی، اتاق های عمل و آبسردکن ها در اسرع وقت آن را به واحد تاسیسات بیمارستان گزارش دهند تا نسبت به رفع خرابی اقدام شود.
عسگری در ادامه خاموش کردن تجهیزات الکترونیکی موجود در واحدهای مختلف بیمارستان مانند کولرهای گازی و تجهیزات رایانه ای پس از اتمام ساعت کاری را روشی موثر در کاهش مصرف برق یاد کرد.
در پایان این کلاس حاضرین به طرح سوالات و ارائه پیشنهادات خود در زمینه مدیریت منابع آب و برق این بیمارستان پرداختند.
خبر و عکس: قاضی میرسعید

راهکارهای بهبود الگوی مصرف
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد