کد خبر: ٧٨٤٩٩/ ٠٩:٥٢ - دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1548
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی
سومین جشنواره فیلم سلامت شهریور 97 در تهران برگزار می شود
سومین جشنواره فیلم سلامت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری موسسه آوای هنر سلامت با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» 1 تا 5 شهریور97 برگزار می شود.

سید محمد هادی ایازی رئیس جشنواره و معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به فراخوان منتشر شده توسط دبیرخانه جشنواره؛ گفت: پنج بخش‌ِ سومین جشنواره فیلم سلامت را فیلم‌های سینمایی (بیش از 70 دقیقه)، مستند (از 15 تا 70 دقیقه)، کوتاه (حداکثر 30 دقیقه)، برنامه‌های تلویزیونی (حداکثر 90 دقیقه) و دانشجویی (از 3 تا 30 دقیقه) تشکیل می‌دهد که در این بخش‌ها سه جایزه (تندیس جشنواره و دیپلم افتخار) به همراه جایزه نقدی اهدا می شود.
وی افزود: جشنواره فیلم سلامت ثمره دو دوره تعامل ارزشمند هنرمندان متعهدی است که تقویت و تعمیق باورهای اجتماعی برای اصلاح سبک زندگی و نهادینه سازی آموزه های زندگی سالم با نشاط و امید با بهره مندی از ابزارهای فرهنگی، ظرفیت ها و فرصت های پیش رو همچنان دغدغه آنهاست.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به این که سازمان‌های دولتی، خصوصی و مردم‌نهاد در اختتامیه جشنواره جوایز خود را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد، یادآور شد: با عنایت به سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی مقام  معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تلاش همگانی برای سلامت عمومی، و به منظوراطلاع رسانی و پوشش مطلوب جشنواره و جلب مشارکت همه جانبه، همچنین معرفی ثبت نام و ارسال آثار تولیدی مرتبط تلویزیونی علاقه مندان می توانند از طریق وب سایت رسمی جشنواره به نشانی www.Filmsalamat.ir اقدام کنند.
رئیس سومین جشنواره فیلم سلامت، اهداف سومین جشنواره فیلم سلامت را ؛ آشنایی مخاطبین و آحاد جامعه با اهمیت سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی، تشویق هنرمندان و سینماگران به تولید آثار متناسب و مطلوب در عرصه سلامت، تقدیر از فعالان و سازندگان آثار تصویری اثربخش در حوزه سلامت و ترغیب سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی و دولتی به استفاده از توان سینما برای فرهنگ‌سازی عمومی و تلاش در راستای اصلاح سبک زندگی و ارتقای سلامت جامعه عنوان کرد.
توضیح این که؛ سومین دوره این جشنواره با هدف ارتقای سطح آگاهی افراد جامعه در مسیر اجتماعی شدن سلامت و تحقق شعار سلامت برای همه؛ امسال نیز در هفته اول شهریور به صورت ملی با همراهی بیش از پیش اصحاب رسانه، اهالی فرهنگ و هنر و جامعه علمی برگزار می شود.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد