کد خبر: ٧٨٥٢١/ ١٥:٢٦ - دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1111
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
بازدید جمعی از استادان دانشگاه های چین از دانشکده طب ایرانی
زمینه برقراری همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی درحوزه طب سنتی ایران و چین بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، هیأتی متشکل از استادان Beijin Normal University، Tsinghua University و دانشگاه طب سنتی چینی پکن در قالب پروژه احیای جاده ابریشم دولت چین به چند شهر ایران سفر کرده اند. این هیأت در مدت اقامت سه روزه خود در تهران، روز شنبه 23 تیر 97 از سلامتکده احمدیه دانشکده طب ایرانی بازدید کردند.
در این دیدار نشستی با حضور دکتر رضایی زاده رییس دانشکده و دکتر آیتی عضو هیأت علمی دانشکده ومتخصص طب سوزنی، برگزار شد.
دکتر رضایی زاده در ابتدای این نشست، به معرفی طب ایرانی و پیشینه آن و تاریخچه تأسیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت و در مورد وضعیت کنونی و جایگاه طب ایرانی در نظام سلامت ایران وهمچنین رویکرد وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور به طب ایرانی سخن گفت. 
در ادامه بنابر ابراز تمایل هیأت چینی به برقراری همکاری های مشترک در حوزه طب سنتی با دانشکده طب ایرانی، مقرر شد بسترهای همکاری در زمینه داروهای گیاهی و داروهای طبیعی در قالب پروژه های پژوهشی مشترک بین دانشگاهی و همچنین ازطریق شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی، فراهم شود.
یکی از استادان دانشگاه طب سنتی چینی پکن نیز در زمینه همکاری با مجله انگلیسی زبان دانشکده طب ایرانی ابراز علاقه مندی کرد. 
هیأت چینی در پایان جلسه، از بخش های مختلف سلامتکده احمدیه بازدید کردند.
خبرنگار: خاطره فهیمی
عکاس: اشکان نورکامی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد