کد خبر: ٧٨٦٩٧/ ١٠:٥٧ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1015
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
گزارش ماهانه معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به دانشجویان در تیرماه 1397
دکتر فرزین حلب چی، در دوره چهارساله جدید دانشگاه و در جایگاه معاون دانشجویی و فرهنگی، مطابق 7 ماه گذشته گزارشی از دست آوردها و فعالیت های صورت گرفته در حوزه های فرهنگی و رفاهی برای آگاهی و همراهی دانشجویان دانشگاه منتشر کرد.

الهی! نه ظالمی که گویم زنهار و نه مرا بر تو حقی که گویم بیار، همچنان می‌دار، ای کریم و ای ستار

مقارن با پایان تیرماه، سال تحصیلی دانشگاهی حداقل برای دانشجویان غیربالینی رو به اتمام است و تعطیلات تابستانی فرصتی مغتنم خواهد بود تا دانشجویان ارجمند برای اوقات فراغت خود برنامه‌های مناسبی را در نظر بگیرند. در این میان توجه به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی اهمیت ویژه‌ای دارد. تصور من این است که با توجه به دغدغه‌های آتی شغلی و معیشتی پس از فارغ‌التحصیلی، همین زمان‌های محدود در پیگیری علائق شخصی در حوزه‌های فوق و ایجاد زیرساخت و زمینه برای پرداختن به آنها در آینده بسیار مهم هستند. 

در این قسمت طبق سیاق چند ماهه اخیر در مورد برخی از رویدادهای مهم حوزه دانشجویی دانشگاه در ماه گذشته اشاره‌ای خواهم داشت.

برگزاری جلسه شورای صنفی مرکزی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه

در این جلسه صمیمانه که در روز یکشنبه مورخ 17 تیرماه در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد، دبیران شوراهای صنفی دانشکده‌ها و خوابگاه‌‌های دانشگاه به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات خود در مسائل رفاهی، آموزشی و پژوهشی پرداختند. دکتر کریمی رئیس محترم دانشگاه نیز با تأکید بر آشنایی عمیق خود با مشکلات دانشجویان دانشگاه و ضرورت بهینه‌سازی امکانات رفاهی دانشجویان، به بیان رهنمودها و دیدگاه‌های خویش پرداختند.
همانگونه که پیش‌تر در گزارش‌های قبل هم عنوان کرده‌ام، تشکیل شورای صنفی و فعالیت‌های دلسوزانه و داوطلبانه نمایندگان صنفی دانشجویان فرصتی مناسب برای دانشگاه است که هم با اولویت‌‌ها و سلایق قاطبه دانشجویان همسو شود و هم اینکه از همیاری و مشارکت این عزیزان در حل مشکلات دانشگاه بهره گیرد.
در خاتمه برنامه از اعضای دوره قبل شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه قدردانی به‌عمل آمد. حقیقتاً پس از یک دوران رکود در تشکیل شوراهای صنفی، علاقمندی و رویه منطقی و مناسبی که این عزیزان به عنوان پیشگامان دوره جدید پیش گرفتند و الحق در حل برخی از مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان راهگشا بودند، جای تقدیر و سپاس دارد.

طراحی و آغاز پروژه‌های عمرانی در حوزه سه مدیریت امور خوابگاه‌ها، امور دانشجویی و تربیت بدنی

با توجه به نظر مساعد ریاست محترم دانشگاه و همراهی معاونت محترم توسعه و دفتر فنی دانشگاه، برنامه نیازسنجی و اولویت‌بندی برنامه‌های عمرانی حوزه دانشجویی پس از برگزاری جلسات متعدد و بازدیدهای میدانی انجام و سه پروژه اساسی بازسازی بخش بزرگی از خوابگاه‌های دانشجویی در کوی دانشگاه و سایر خوابگاه‌های سطح شهر، احداث آشپزخانه مرکزی و احداث یک سالن چندمنظوره ورزشی در مجتمع کوی دانشگاه، جایابی و طراحی شد و به امید خدا از ابتدای مرداد ماه مقارن با تخلیه تابستانه خوابگاه‌های دانشجویی و با همکاری و مشارکت دانشجویان عزیز آغاز خواهند شد. با وجود اینکه قطعاً انجام این عملیات گسترده ممکن است مشکلاتی زودگذر برای دانشجویان ارجمند ایجاد کند، ولی باید در نظر داشت که تمامی این اقدامات و تلاش‌های همکاران من برای بهینه سازی استانداردهای رفاهی دانشجویان دانشگاه بوده و سعی خواهد شد که با تدابیر لازم و به لطف خداوند متعال این پروژه‌ها در اسرع وقت و با کمترین مشکل به انجام برسند. به‌هر حال وظیفه خود می‌دانم که پیشاپیش از مشکلاتی که در این مدت ایجاد خواهد شد، پوزش بطلبم و تقاضامند همدلی و همیاری شایسته شما باشم.

 از سوی دیگر تلاش‌هایی برای خرید پاره‌ای اقلام و تجهیزات رفاهی در خوابگاه‌های دانشجویی صورت پذیرفته است که امید است در بهبود امکانات خوابگاهی دانشگاه مؤثر واقع شود.

  

برنامه‌های آماده‌سازی تیم‌های ورزشی دانشگاه برای المپیاد ورزشی پسران

با توجه به برگزاری سیزدهمین المپیاد ورزشی پسران در شهر تبریز، همکاران اداره تربیت بدنی دانشگاه و اعضای تیم‌های دانشجویی دانشگاه تلاش گسترده‌ای را طی چند ماه اخیر آغاز کرده‌اند تا بتوانند نمایندگان شایسته‌‌ای برای دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه مادر و پیشرو باشند. با توجه به اینکه طی چند دوره گذشته المپیادهای ورزشی پسران، شاهد عملکرد مناسبی از تیم‌های ورزشی دانشگاه نبوده‌ایم، امیدوارم اقداماتی که این دوره برای بهبود وضعیت تیم‌های دانشگاه صورت پذیرفته مثمر ثمر واقع شوند و کاروان تیم‌های اعزامی دانشجویان موفقیت بیشتری در این المپیاد به دست آورده و به روزهای اوج چند دهه گذشته دانشگاه نزدیک شوند.

در ماه اخیر فعالیت‌های دیگری نیز در حوزه دانشجویی صورت پذیرفت که از جمله می‌توان به برگزاری اجلاس معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شهر مقدس مشهد، برگزاری جشن یکپارچه دانش‌آموختگان دانشگاه، تشکیل اتاق فکر دانشجویی در مورد جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، برگزاری جلسه مشترک معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه‌های شهر تهران و برگزاری جلسه کمیته خیرین حامی دانشجو اشاره کرد.
والسلام
31 تیرماه 1397

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد