کد خبر: ٧٨٩٧٥/ ١١:١٥ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1411
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی
رویدادی علمی و فناورانه با توکل به خدا و یاری اندیشمندان و صاحب‌نظران علوم سلولی و پزشکی بازساختی، نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر فناوری های نوین در کشور
سومین جشنواره ملي و کنگره بين‌المللي علوم و فناوری های سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي برگزار می شود
سومین جشنواره ملي و کنگره بين‌المللي علوم و فناوری های سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي 7 تا 10 آذرماه 97 در سالن اجلاس سران با حضور دانشمندان و پژوهشگران بین المللی برگزار خواهد شد.

دکتر امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولهای بنیادی، با اشاره به اینکه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی یکی از راهبردی ترین حوزه ها در بین سایر علوم است؛ اظهار داشت: دراین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول  های بنیادی و با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به برگزاری 'سومین جشنواره ملي و کنگره بين‌المللي علوم و فناوری های سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي' کرده است.
وی افزود: این جشنواره که از تاریخ 3 لغایت 10 آذرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد، از بخش هایی چون کنگره بین المللی، جایزه ملی، فن بازار، استارت آپ، کارگاه های جانبی و همین طور نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت های دانش بنیان تشکیل شده است. بخش اصلی کنگره این جشنواره از 7 لغایت 10 آذرماه 97 در محل سالن اجلاس سران با حضور دانشمندان و پژوهشگران بین المللی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: برگزاری این جشنواره ملی و کنگره بین المللی فرصت مغتنمی برای مدیران و تصمیم سازان بخش سلامت کشور، اساتید، پژوهشگران حوزه های علوم پزشکی، علوم پایه و فنی و مهندسی، صاحبان صنایع و سرمایه حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، کارآفرینان و تولیدکنندگان و سایر فعالان این حوزه است تا با حضور مؤثر و ارائه ایده های علمی و مبتنی بر فناوری، راه را برای شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم هموار سازند و در آستانه چهلمین سال پیروزی  انقلاب شکوهمند اسلامی، برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی بیفزایند.
دکتر حمیدیه یادآور شد: ما در حالی دستاوردهای علمی ده ‌سال اخیر در حوزه پزشکی بازساختی و فناوری سلولی را در سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به جشن می نشینیم که افق روشنی فراروی حرکت شتابناک علمی کشور شاهدیم و معتقدیم این حرکت رو به جلو، مرزهای دانش را در آینده‌ای نزدیک درمی‌نوردد، بارقه‌های امید را برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج در دل مبتلایان روشن خواهد کرد و ابعاد جدیدی از دستاوردهای علمی را در حوزه پزشکی ایجاد خواهد کرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولهای بنیادی، خاطر نشان کرد: امید است با مشارکت فعال و مؤثر همه کسانی‌که دغدغه توسعه علم و فناوری و پیشرفت و تعالی میهن عزیزمان را دارند، در این جشنواره ملی و کنگره بین المللی، بار دیگر شایستگی های علمی پژوهشگران کشورمان را به منصه ظهور برسانیم و پرچم پر افتخار میهن اسلامی را بر قله های پیشرفت علمی و توسعه فناوری به اهتزاز در آوریم.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد