کد خبر: ٧٩٢٦٠/ ٠٩:١٧ - چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 934
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری کارگاه آموزشی فرزندپروری در شهرستان اسلامشهر
کارشناس سلامت روان مرکز خدمات جامع سلامت واوان (۱)، برای موفقیت در امر فرزند پروری باید ارتباط قوی بین والدین و فرزندان برقرار باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی با حضور مراجعین یکشنبه 21 مرداد 97 در مرکز واوان (1) برگزار شد.
میر سعید رضایی، کارشناس سلامت روان مرکز فرزند پروری را مجموعه دانش و مهارت‌های تربیت کودکان به روش سازنده و غیر مخرب دانست و مهم‌ترین اصول آن را فراهم کردن محیط مناسب، برقراری انضباط قاطع، داشتن انتظار مناسب از کودکان و دیگران، رسیدگی به‌سلامت و نیازهای خودمان عنوان کرد.
وی در ادامه منظور از فرزند پروری را  اصلاح رفتار عنوان و علل رفتار را خصوصیت ارثی، خانواده و جامعه که هرکدام به‌نوبت خود سهم بزرگی در شکل‌گیری رفتار دارند بیان کرد و گفت: برای موفقیت در امر فرزند پروری باید ارتباط قوی بین والدین و فرزندان برقرار باشد تا نافرمانی و عدم اطاعت به حداقل برسد برای برقراری ارتباط باید زمان کافی و مناسبی با فرزند خود صرف کنیم، فعالیت مشترک لذت بخشی با فرزند خود انجام دهیم، با فرزند خود حرف بزنیم، احساست خود را نشان دهیم و کودک خود را تعریف و تمجید کنیم.
وی در پایان به تنبیه که باعث خاموشی رفتاری می‌شود اشاره و بیان کرد که تنبیه مناسب تنبیهی است متناسب با رفتار، عادلانه، به‌موقع، عملی و قابل‌پیگیری باشد. تنبیه به‌منظور آگاه کردن کودک از رفتار اشتباهش است نه برای ترساندن، زجر دادن و آزار او باشد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد