کد خبر: ٧٩٣٠٨/ ١٤:٣١ - چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1753
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
دکتر صدرالسادات: برای بهره برداری از پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی روزشماری می کنیم
رئيس بیمارستان فارابی به همراه جمعی از مسئولان این بیمارستان از پروژه در حال احداث مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی بازدید کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، در راستای بازدیدهای دوره‌ای ریاست این بیمارستان از پروژه در حال احداث مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی، دکتر صدرالسادات، رئيس این مرکز روز چهارشنبه 24 مرداد 97 از پروژه يادشده بازدید کرد.
در آغاز این بازدید که مدیر و جمعی از مسئولان بیمارستان فارابی نیز در آن حضور داشتند، دکتر صدرالسادات به همراه پیمانکار و مشاورین پروژه با حضور در ساختمان در حال احداث این مرکز از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی کار قرار گرفت. پس از این بازدید طی نشستی که با حضور مهندس سلیمی معاون نظارت و ارزشیابی دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت و مهندس مکری، مدیر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صورت گرفت، پیمانکار گزارش پیشرفت پروژه را در قالب جداول و نمودار برای حاضرین ارائه نمود. مصالح خریداری شده، عملیات کفسازی، دیوارکشی و هزینه های صورت گرفته از مهمترین مباحثی بود که در این گزارش به آنها اشاره شد.
سپس مهندس مکری، مدير دفتر فني دانشگاه ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران این پروژه، پیشرفت های صورت گرفته را امیدوار کننده دانست و افزود: گزارشی که توسط پیمانکار ارائه شد نشان دهنده این است که پروژه آنقدری که ما نگران بودیم از برنامه عقب نیست. علی رغم اینکه وضع فعلی ممکن است این شائبه را ایجاد می کند که با توجه به میزان اعتباراتی که در پروژه ها هزینه می شود، کمی از برنامه عقب باشیم. خوشبختانه به لحاظ کیفیت هم پیمانکار و هم عامل چهار نظارت های دقیقی دارند و طبق استانداردها پیش می رویم. استفاده از انرژی های پاک مانند انرژی خورشیدی برای تامین نیروی برق و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده بیمارستان به دلیل کمبود منابع آبی کشور از دیگر نکاتی بود که مهندس مکری به آن اشاره نمود.وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با در نظر گرفتن راهکارهای مناسب و با استفاده از اعتبارات بانکی بتوان منابع مالی این پروژه را تامین کرد.
در ادامه دکتر صدرالسادات صحبت های خود را با تشکر و قدردانی از دست اندرکاران این پروژه آغاز کرد و اظهار داشت: من هم فکر نمیکردم پروژه تا این حد فعال باشد. البته آقای مرادی، مدیر و آقای رنجبر، مدیر امور مالی بیمارستان دائما گزارش پیشرفت پروژه را با بنده در میان می گذارند. حساسیتی را که ما برای پیشرفت این پروژه داریم، جای بیان ندارد چرا که ما خودمان در بیمارستان حضور داریم و ضرورت اینکه هر چه سریعتر بتوان این پروژه را به بهره برداری برسانیم را به خوبی احساس می کنیم و طبیعتا برای به سرانجام رسیدن این پروژه روز شماری می کنیم.' وی از حمایت های صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز تشکر نمود و افزود : 'دکتر هاشمی، وزیر محترم بهداشت همواره پیگیر مسائل پیشرفت این پروژه هستند.
وی پیشرفت های صورت گرفته در این مقطع که بیمارستان با مشکلات اقتصادی مواجه است را مناسب ارزیابی کرد و از تلاش مجموعه فارابی برای تامین منابع مالی این پروژه خبر داد و گفت: برای اینکه بتوانیم از اعتبارات بانکی برای تامین منابع مالی پروژه استفاده کنیم می بایست سرعت و میزان پیشرفت را افزایش دهیم و از پیمانکار می خواهیم تا با هماهنگی های لازم، میزان پیشرفت فیزیکی را به حد نصابی پیش بینی شده برساند تا در موعد مقرر بتوانیم اعتبار لازم را از بانک دریافت کنیم.
مهندس سلیمی نیز با اشاره به موضوع هزینه ها برای خرید مصالح و تامین زیرساخت های مورد نیاز، شرایط موجود در پروژه را نسبتاً خوب ارزیابی نمود و بر تامین نیروی  انسانی کافی، کف سازی مناسب برای بخش های مختلف از جمله اتاق های عمل، بخش های درمانی و راهروها و انجام پیش بینی های لازم برای استفاده از مصالح مناسب و سازگار با شرایط بیمارستانی برای ساخت دیوارها تاکید کرد.
در انتهای این نشست پیمانکار و مشاوران به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.
خبر و عکس: قاضی میرسعید

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد