کد خبر: ٧٩٣٧٩/ ١٦:٢٨ - يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2827
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
جلسه شورای آی تی دانشگاه برگزار شد
رییس دانشگاه: تاکنون اقدامات گسترده اي در حوزه آی تی انجام‌شده اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد
در جلسه شوراي آی تی دانشگاه HIS، نرم‌افزار دیدگاه 5 و دیدگاه همراه (اتوماسیون)، سامانه سیپاد و برنامه‌های آینده حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

گالری عکس
در این نشست که ظهرگاه روز یکشنبه 28 مرداد 97 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، به بیان اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ ابعاد مختلف HIS پرداخت و گفت: سامانه HIS  و PACS در بیمارستان‌ها وجود دارد و 6 بیمارستان به سامانه جامع پکس متصل هستند.
وی با اشاره به قابلیت‌های PACS جامع گفت: درصورتی‌که بیمار به هریک از بیمارستان‌های دانشگاه مراجعه کند سوابق تصویربرداری آن، در هریک از بیمارستان‌هایی که به سیستم جامع پکس متصل هستند قابل‌دسترسی است. این امر مزایای بسیاری دارد و مانع دوباره‌کاری‌ها و کاهش هزینه‌ها می‌شود.
دکتر مرعشی با تأکید بر لزوم پشتیبانی گیری از اطلاعات HIS بیمارستان‌ها و ارسال آن به مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه گفت: سه بیمارستان دانشگاه سرور پشتیبانی گیری اطلاعات را ندارند که با توجه به اهمیت آن  باید نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه با اشاره به ایجاد سیستم نوبت‌دهی متمرکز در دانشگاه گفت: تاکنون هر بیمارستان به‌طور جداگانه با روش‌های مختلف اینترنتی، تلفنی، حضوری و مدیریت صف به بیماران نوبت‌دهی می‌کرد که مسائل خاص خود را به همراه داشت لذا تصمیم گرفتیم راه‌اندازی سیستم متمرکز نوبت‌دهی را در دستور کار خود قرار دهیم.
دکتر مرعشی با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار دیدگاه پنج  به بیان مزایا و معایب آن پرداخت و گفت: این نرم‌افزار قابل‌استفاده در تمامی مرورگرهاست و نیاز به تنظیمات کامپیوتر ندارد. کارگاه‌های آموزشی این نرم‌افزار نیز به ترتیب واحدها زمان‌بندی‌شده است.
وی در خصوص راه‌اندازی دیدگاه همراه گفت: تاکنون 100 نسخه دیدگاه همراه تهیه‌شده و به 80 مدیر ارشد دانشگاه اختصاص پیداکرده است. با توجه به استقبال کاربران از این نرم‌افزار، پیش‌بینی می‌شود نیاز به تهیه نسخه‌های بیشتری وجود داشته باشد.
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه با اشاره به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ بهبود روند اجرای پروژه سیپاد گفت: یکپارچه‌سازی سامانه‌های پژوهشی، آموزشی و دانشجویی دانشگاه مدت‌هاست که در دستور کار این واحد قرارگرفته است و فاز اول و دوم آن در حوزه آموزش به انجام رسیده است و امیدواریم آن را هرچه زودتر به نتیجه برسانیم.
وی در پایان سخنان خود به برنامه‌های آینده مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه اشاره کرد و خواستار مشارکت و همراهی معاونت‌های دانشگاه در پیش برد بهتر اهداف این مجموعه شد.
در ادامه هریک از اعضای شورا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص محورهای مطرح‌شده پرداختند.

تاکید بر لزوم تقویت فعالیت های حوزه آی تی دانشگاه
دکتر کریمی رییس دانشگاه نیز در جمع‌بندی مطالب مطرح‌شده، از مجموعه اقدامات دکتر مرعشی در این مدت تشکر کرد و گفت: بحث‌هایی که در نشست امروز مطرح شد نشان می‌دهد که باید جلسات شورای آی تی و زیرگروه آن بیشتر تشکیل شود تا بتوان راه‌حل مناسبی برای مسائل مطرح‌شده پیدا کرد.
رییس دانشگاه با تأکید بر توسعه فعالیت‌های مرکز آی تی دانشگاه، در بیمارستان‌ها گفت: با توجه به دستورالعمل‌های متعددی که به دانشگاه ابلاغ می‌شود لازم است مدیریت آی تی دانشگاه در HIS بیمارستان‌ها مداخله بیشتری به‌منظور اصلاح فرآیندها داشته باشد.
وی ارتقا HIS  بیمارستان‌ها را ضروری دانست و خواستار اعلام زمان‌بندی مشخص برای اصلاح کامل این نرم‌افزارها شد و افزود: باید وقت بیشتری را صرف امور بیمارستان‌ها کنید. از روسا و مدیران بیمارستان‌ها بخواهید گزارش اقداماتی را که در این زمینه انجام‌شده، ارائه دهند.
دکتر کریمی از به‌روزرسانی نرم‌افزار دیدگاه 5 نیز قدردانی کرد و گفت: تاکنون اقدامات بسیاری در حوزه آی تی دانشگاه انجام‌شده اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
رییس دانشگاه، با  تأکید بر سرعت بخشی در تکمیل سامانه سیپاد گفت: یکپارچه‌سازی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی را هرچه زودتر ساماندهی کنید. دانشگاه نیز از شما حمایت می‌کند.
وی در بخش پایانی سخنان خود بر تقویت محتوای آموزشی و پژوهشی سایت دانشگاه تأکید کرد و گفت: کاربرانی که به وب‌سایت دانشگاه مراجعه می‌کنند باید از محتوای آن متوجه رسالت و فعالیت‌های دانشگاه شوند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد