کد خبر: ٧٩٧٧٤/ ١٣:٣٦ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2352
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر, گروه خبری RSS
برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبردی پروژه توسعه همه‌جانبه رشد و تکامل دوران ابتدایی کودکی
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر چهارمین جلسه شورای راهبردی پروژه توسعه همه‌جانبه رشد و تکامل دوران ابتدایی کودکی (ECD) را در بخشداری چهاردانگه برگزار کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه با حضور دکتر ملک افضلی، مشاور معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه؛ جلیلیان، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری اسلامشهر؛ لطفی طلب، بخشدار چهاردانگه، دکتر سلمانی، مدیر شبکه و سایر اعضای کمیته از معاونت اجتماعی فرهنگی، معاونت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه، مرکز تحقیقات رشد و تکامل اطفال بیمارستان ضیائیان، مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، فرمانداری شهرستان اسلامشهر، بخشداری، شهرداری، شورای اسلامی چهاردانگه، اداره بهزیستی، آموزش‌وپرورش، هلال‌احمر، بخشداری چهاردانگه سه‌شنبه ۱۳ شهریور 97 در بخشداری چهاردانگه تشکیل شد.
 دکتر سلمانی، مدیر شبکه بهداشت در خصوص اهمیت پروژه و روند اجرای آن از شروع تاکنون مطالبی را عنوان کرد، سپس دکتر ربانی، مدیر مرکز تحقیقات رشد و تکامل  کودکان در مورد سابقه اجرای طرح‌های مشابه و گستردگی این طرح و نقش آن در ارتقا رشد و تکامل کودکان این سرزمین بیاناتی را ارائه داد.
دکتر توکلی کیا، متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه نیز گزارش مبسوطی را در خصوص روند اجرا و پیشرفت پروژه از آغاز تاکنون ارائه و در ادامه دکتر روشنفکر، پژوهشگر دانشگاه علوم بهزیستی در مورد عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت و جایگاه آن در این پروژه و نحوه غربالگری و کمک به خانواده‌های کودکان موردمطالعه در این پژوهش مطالبی را عنوان کرد.
استاد دکتر ملک افضلی مطالبی را در خصوص توسعه پایدار رشد و تکامل همه‌جانبه سال‌های کودکی و نقش آن در حوزه اخلاق و معنویت و توسعه انسانی اخلاق مدار و ارزشمند برای رشد و تعالی سرزمین عزیزمان بیان کرد.
وی با اشاره به خصایص ویژه این پروژه گفت: در این پروژه اساس کار برای مادر است و مادر توانمند می‌شود. رویکرد دیگر پروژه، توانمندسازی رابطین به‌عنوان نیروهای داوطلب و رضا کار در درون جامعه است. ویژگی دیگر این طرح جامعیت خدمات است. در این طرح علاوه بر رویکرد پزشکی رویکرد اجتماعی نیز مطرح است که از این طریق پیشگیری و غربالگری آسیب‌های اجتماعی و ارجاع خانواده‌های نیازمند برای حل مشکلاتشان صورت می‌گیرد.
استاد دکتر ملک افضلی در ادامه برای برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی کودک از شهرداری چهاردانگه، خیرین حوزه سلامت و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد درخواست همکاری کرد و گفت: کارگروهی با پیگیری و محوریت مسؤولین آموزش‌وپرورش، همکاری دکتر روشنفکر و حضور مددکار اجتماعی و سایر اعضا از شورای راهبردی حسب نیاز، تشکیل شود.
در پایان جلسه نیز بخشدار چهاردانگه با جمع‌بندی مطالب مطروحه به مصوبات جلسه برای پیگیری و اقدام یادآور شد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد