کد خبر: ٧٩٩١٤/ ١٢:٢٨ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 837
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان جنوب
برگزاری جلسه کمیته مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه در مرکز بهداشت جنوب تهران
واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت جنوب تهران جلسه کمیته مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه روز دوشنبه 12 شهریور 97 با حضور بلالی، معاون، کارشناسان مسئول و کارشناسان ستادی در سالن جلسات ستاد این مرکز برگزار شد.
ابتدا قرباني بابیان اینکه مرگ‌های گزارش‌شده در سال‌های قبل نیز به علت ناهنجاری‌ها و حوادث بوده و مداخلات انجام‌شده همچنان ادامه دارد، گزارشي از پرسشگري يك مورد مرگ و علل و عوامل دخيل در مرگ را ارائه و علت مرگ را ناهنجاری مادرزادی لومبوساکرال اعلام کرد.
اعضاء كميته نظرات خود را در مورد علل و عوامل دخيل در مرگ ارائه کردند و برای پیشگیری از مرگ‌ومیر در این زمینه به برگزاری کارگاه پیشگیری از حوادث در کودکان، احیای پایه شیرخواران و کودکان و ارجاع کودکان با علائم خطر به‌صورت فوری توسط اورژانس اشاره کردند.
 برگزاری جلسه آموزشی مشاوره ژنتیک و نحوه ارجاع موارد نیاز به مشاوره ژنتیک، ارجاع موارد نیازمند مشاوره ژنتیک به خانم دکتر انصاری منش در مرکز فرمانفرماییان، تهیه بروشور فرزند سالم برای کلاس‌های مشاوره ژنتیک و مقاطع دبیرستان‌های تحت پوشش، تأکید بر اجرای به‌موقع غربالگری ناهنجاری‌های جنین در دوران بارداری و ارجاع موارد غربال مثبت زیر 18 هفته بارداری برای مشاوره و ختم بارداری در صورت لزوم، ازجمله مصوبات این جلسه بود.
خبرنگار: نگار دیوبندی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد