کد خبر: ٨٠٠٤٢/ ١٦:٤٤ - جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2983
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
بررسی عناوین پانل‌های نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت 2019 کیش
کمیته علمی نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در چهارمین نشست خود، عناوین و سخنرانان پانل‌های کنگره منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش را بررسی کردند.

گالری عکس
در این نشست که بعدازظهر سه‌شنبه 27 شهریور 97 در سالن جنبی حوزه ریاست تشکل شد، مسئولان سرفصل‌های کنگره به معرفی عناوین و سخنرانان پیشنهادی پانل‌ها پرداختند و اعضای کمیته در هر محور نقطه نظرات خود را بیان کردند.
دکتر جعفریان نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در نشست منطقه‌ای پیمان گروه هشت و مجمع جهانی سلامت، در توضیح این نشست گفت: هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در روزهای نهم و دهم اردیبهشت‌ماه 1398 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره کیش برگزار می‌شود. به این منظور در چهارمین نشست کمیته علمی، عناوین و سخنرانان پانل‌های کنگره موردبحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس بین‌المللی نشست منطقه‌ای 2019 برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای معرفی کشور به جهان دانست و گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه تأکید و توجه بسیاری به برگزاری شایسته این نشست دارند چون فرصت خوبی است که از سلامت در جهت دیپلماسی و معرفی کشور به جهان استفاده کنیم.
وی افزود: این نشست فرصت ایده الی است که دست‌اندرکاران علوم سلامت کشور، مواجهه بین‌المللی پیدا کنند و تجربیات صاحب‌نظران مطرح دنیا را بشنوند و در همین حال، دستاوردهای برجسته کشورمان را به جهانیان معرفی کنند.
دکتر جعفریان با اشاره به طراحی شش سرفصل کلی با موضوعات بیماری‌های غیرواگیر، شرایط بحرانی و ناایمن، پوشش همگانی سلامت، محیط‌زیست، آموزش علوم پزشکی و کاربرد آی تی در سلامت در نشست کیش مجمع جهانی سلامت گفت: بر اساس الگوی مجمع جهانی سلامت در نشست‌های منطقه‌ای، برای این نشست 6 جلسه و 24 پانل پیش‌بینی کردیم که در هر جلسه 4 پانل به‌صورت موازی برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان با توجه به علاقه‌مندی خود می‌توانند در آن شرکت کنند.
وی افزود: زمان هر پانل 90 دقیقه است که 45 دقیقه آن به ارائه مباحث و 45 دقیقه دیگر به بحث و تبادل‌نظر اعضای پانل اختصاص می‌یابد و تعاملی بودن مباحث نیز از ویژگی‌های این نشست است. به‌طورکلی گستره خوبی از موضوعات مهم حوزه سلامت در این جلسات پیش‌بینی‌شده؛ سخنرانی طولانی‌مدت نخواهیم داشت و برای هر پانل 4 تا 6 سخنران در نظر گرفته می‌شود.
رئیس بین‌المللی نشست منطقه‌ای 2019، با اشاره به پیش‌بینی‌های اتخاذشده به‌منظور دعوت از مهمانان خارجی گفت: با توجه به ظرفیت مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش 600 نفر شرکت‌کننده از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و صاحب‌نظران حوزه سلامت جهان خواهیم داشت که از این تعداد حدود 150 نفر میهمان و سخنران خارجی خواهند بود و برای برگزاری هرچه بهتر این نشست مؤسسه ملی تحقیقات سلامت، معاونت‌های آموزشی، پژوهشی، اجتماعی، بهداشت، توسعه و امور بین‌الملل وزارت بهداشت و نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه مشارکت خواهند داشت.
وی در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری از اینکه این نشست درخور شأن کشورمان برگزار شود افزود: در نظر داریم پانل دانشجویی و پانل استارتاپ حوزه سلامت کشور را نیز به مجموع برنامه‌های فوق اضافه کنیم.
توضیح اینکه، دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 2016 به عضویت مجمع جهانی سلامت درآمد. امسال نیز در دهمین سالگرد تشکیل این مجمع هیئتی از دانشگاه در برلین حضور خواهند یافت.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/07/04 10:7
0
0
طبق این خبر یه نظر میرسه هنوز عناوین و محور ها نهایی نشده که فراخوان اعلام بشه، احتمالا به زودی اعلام میکنند
سارا نعيمي
1397/07/01 11:10
0
0
سلام بی زحمت تو این خبر یک آدرس لینک یا سایت که اطلاعات کاملتری از زمان ارسال مقالات، شرایط پذیرش، و چاپ و بقیه موارد باشد، قرار دهید...در این خبر بیشتر صورتجلسه دریافت میشود تا موضوع همایش
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#