کد خبر: ٨٠٤١٨/ ٠٨:٥٦ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 3507
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
دکتر بیگلر از پوشش بیمه تکمیلی همگانی کارکنان، برای استفاده از خدمات مراکز درمانی دانشگاهی خبر داد
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، اعلام کرد، پوشش بیمه تکمیلی همگانی به‌منظور تکریم کارکنان، برای نخستین بار در دانشگاه، به اجرا درمی‌آید.

پوشش بیمه تکمیلی کارکنان دانشگاه از موضوعاتی است که به‌تازگی در هیات رئیسه دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت. به‌منظور اطلاع از جزئیات این طرح با دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:
دکتر بیگلر یکی از برنامه‌های رفاهی امسال کارکنان را که برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه به اجرا درآمده، بهره‌مندی تمامی کارکنان  اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و طرحی از بیمه تکمیلی همگانی بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش قابل‌توجهی از کارکنان به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه مراجعه می‌کنند؛ امسال با بیمه دی به تفاهم رسیدیم که تمامی کارکنان  بتوانند به‌صورت رایگان از این خدمات بهره‌مند شوند.
معاون توسعه دانشگاه، بابیان اینکه کارکنان وجهی را بابت بیمه تکمیلی همگانی خود نمی‌پردازند و اعتبار آن در سرانه امکانات رفاهی دانشگاه  در نظر گرفته‌شده است افزود: همکاران می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز تحت پوشش این بیمه قرار دهند با این تفاوت که باید خودشان، سهم بیمه آنان را که مبلغ 13 هزار تومان است، بپردازند و چون این رقم بالایی نیست پیش‌بینی می‌کنیم شاهد استقبال خوبی از سوی کارکنان برای ورود افراد تحت تکلفشان به این طرح باشیم.
معاون توسعه در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه اقدام خاصی باید از سوی کارکنان صورت گیرد؟ افزود: کارکنان برای برخورداری از بیمه تکمیلی همگانی  نیاز به اقدام خاصی ندارند و معاونت توسعه  نسبت به این امر مبادرت می‌نماید. اما برای نام‌نویسی افراد تحت تکفل خود از 15 مهر 97 به مدت یک ماه مهلت‌دارند به سامانه رفاهی دانشگاه مراجعه کنند.
دکتر بیگلر اجرای این طرح را موجب حفظ کرامت کارکنان در مراجعه به بیمارستان‌های دانشگاه دانست و افزود: پیش‌ازاین، کارکنان در مراجعه به مراکز درمانی دانشگاه، اغلب با بی‌مهری مواجه می‌شدند درحالی‌که با اجرای این طرح، نه‌تنها بار هزینه‌ای به  بیمارستان تحمیل نمی‌شود، بلکه بیمارستان‌ها نیز منبع درآمد خوبی به دست می‌آورند.
وی افزود: اگر کارکنان به بخش‌های VIP بیمارستان‌های دانشگاه مراجعه و یا از خدماتی که تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار ندارد استفاده نمایند؛ بیمه دی هزینه‌هایشان را پوشش خواهد داد. این‌گونه 100 درصد خدمات بیمارستان برای کارکنان رایگان می‌شود.
دکتر بیگلر تصریح کرد: افراد تحت پوشش این بیمه، اگر به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند می‌توانند خسارت اولیه خود را از بیمه‌های پایه مانند تأمین اجتماعی و خدمات درمانی دریافت کنند (چون بخش عمده‌ای از بیمارستان‌های خصوصی با بیمه‌های پایه قرارداد ندارند) و بیمه دی نیز به ازای یک k مکلف است به آنان بپردازد.
معاون توسعه دانشگاه با اشاره به اجرای  طرح نقره‌ای و طلایی بیمه تکمیلی دی در سال 97 گفت: مطابق سال‌های گذشته افرادی که متقاضی استفاده از طرح طلایی و نقره‌ای بیمه تکمیلی هستند می‌توانند سرانه 13 هزارتومانی که دانشگاه برای همه کارکنان در بیمه عمومی در نظر گرفته را از سرانه طرح نقره‌ای به مبلغ 49 هزار تومان و طرح طلایی به مبلغ190 هزار تومان کسر کنند و مابه‌التفاوت آن را بپردازند. البته باید توجه داشت امسال تعرفه بیمه‌های تکمیلی نسبت به سال گذشته رشد قابل‌توجهی داشته ولی دانشگاه با تلاش همکاران واحد نظارت و امور عمومی حداقل رشد ممکن را در حق بیمه‌های پرداختی کارکنان لحاظ کرده است.
دکتر بیگلر بابیان اینکه طرح بیمه تکمیلی همگانی در بیمارستان‌های دولتی سایر دانشگاه‌های شهر تهران نیز قابل‌اجراست تصریح کرد: ازآنجاکه این بیمه براساس کد ملی کارکنان صادر می‌شود می‌توانند حتی بدون ارائه کارت بیمه‌ای خود، به مراکزی که طرف قرارداد بیمه دی هستند مراجعه و از خدمات  این مراکز استفاده کنند. همچنین اگر به مراکزی که طرف قرارداد این بیمه نیست مراجعه کردند، باید صورتحساب خود را دریافت کنند، تا براساس تعرفه‌های تفاهم شده، پرداخت آنان صورت گیرد. نماینده بیمه دی در ستاد دانشگاه مستقر است و براساس تفاهم به‌عمل‌آمده به خدمت‌رسانی همکاران خواهد پرداخت.
وی در جمع‌بندی سخنان خود، افزود: امیدواریم  اجرای این طرح به تکریم کارکنان در مراجعه به بیمارستان‌های دانشگاه کمک کند و بیمارستان‌ها نیز بتوانند از فرصتی که ایجادشده، هزینه‌های خدمات خود را دریافت نمایند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/07/11 14:40
0
0
باتشکرازجناب دکتر بیگلرامیداست بالطف خداوند ورهنمودهایحضرتعالی نسبت به افزایش حقوق کارکنان اقدام عاجل صورت پذیرد انشاء ا........
کاربر مهمان
1397/07/11 9:18
0
0
با سلام ، اقای دکتر بیگلر ، واقعا ممنون از شما، این خبر رو به چند همکار دیگه رساندم و همه خوشحال و ممنون شدن.سلامت و پاینده باشید
کاربر مهمان
1397/07/10 22:33
0
0
با سلام اینکه در این شرایط و اینکه سندیکای بیمه های کشور به یکباره و بجهت افزایش هزینه های درمان و ... نرخ های خود را بالا بردند و مجموعه همکاران و دست اندرکاران این موضوع، با این قیمت توانسته اند انعقاد قرارداد بنمایند قابل تقدیر است ایده بیمه همگانی نیز که تشکر مضاعف دارد
کاربر مهمان
1397/07/10 13:13
1
0
با سللام و سپاس فراوان از جناب آقای دکتر بیگلر معاون مخترم توسعه و برنامه ریزی دانشگاه و آرزوی سلامتی وسربلندی برای ایشان جمعی از کارمندان دانشکده پرستاری و مامایی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#