کد خبر: ٨٠٨٩٦/ ١٣:٥٠ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 3301
چاپ
ارسال به دوست
روابط عومی حوزه ریاست, معاونت درمان, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت با حضور رئیس دانشگاه
دکتر کریمی رییس دانشگاه، در جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت، گفت: سیاست دانشگاه حفظ شرایط خرید دارو و تجهیزات طبق روال گذشته است.

گالری عکس

این جلسه روز دو شنبه 23 مهر 97 در اتاق شورای ساختمان مرکزی دانشگاه تشکیل شد و در آن رئیس دانشگاه، دکتر رضایی معاون درمان، دکتر حاجی محمودی معاون غذا و دارو، دکتر بیگلر معاون پشتیبانی، دکتر مهرپور رییس بیمارستان شریعتی، دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات، دکتر رویینی رییس داروخانه های بیمارستانی، چترروز مدیر مالی، دکتر سعیدپور مشاور معاون درمان و دکتر کارگر از معاونت غذا و دارو حضور داشتند.
دکتر کریمی در این جلسه پس از شنیدن گزارش وضعیت دارو و تجهیزات بیمارستان های تابعه توسط دکتر حاجی محمودی معاون غذا و داروی دانشگاه، گفت: سیاست دانشگاه حفظ شرایط خرید دارو و تجهیزات طبق روال گذشته است مگر اینکه در موارد خاص سیاست جدیدی در ستاد طرح تحول نظام سلامت وزارت متبوع یا دانشگاه اتخاذ شود.
وی با اشاره به سیاست های مختلف خرید دارو و تجهیزات، افزود: در شرایط کنونی اقتصادی، نباید به دنبال جابه جایی مسئولیت ها باشیم. همه ما در حقیقت یک تیم هستیم و باید با هم برای مسائل موجود راهکارمناسب پیدا کنیم. طبیعی است در مسائلی چون استفاده از تروکار و گان های پارچه ای به جای یک بار مصرف نیاز به فرهنگ سازی است و قطعا تغییر فرهنگ زمانبر است ولی در نهایت همه بیمارستانها باید به این سو حرکت کنند.  
رییس دانشگاه با اشاره به چرایی تشکیل داروخانه های بیمارستانی گفت: فلسفه تشکیل داروخانه 13 آبان و داروخانه های بیمارستانی این بود که مشکلات مربوط به دارو وتجهیزات بیمارستان ها یکجا و در یک قالب حل شود.
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه با قدردانی از توجه و حضور رییس دانشگاه در برگزاری منظم جلسات ستاد اجرایی طرح تحول، در خصوص بسته های طرح تحول سلامت گفت: برنامه های طرح تحول سلامت در دانشگاه تداوم دارد. در سال جاری سیاست وزارت بهداشت، حفظ برنامه کاهش فرانشیز طبق روال گذشته بوده و در برنامه ارتقای هتلینگ، دانشگاه های مستقر در شهر تهران، توجه ویژه و تقویت منابع مالی طرح است. 
دکتر حاجی محمودی معاون غذا و داروی دانشگاه در این نشست گزارشی از وضعیت دارو و تجهیزات بیمارستان ها ارائه کرد و گفت: در بسته ابلاغی وزارت متبوع در خصوص دستورالعمل های داروهای آنتی باکتریال تعداد مصرف آنتی بیوتیک های پرهزینه در شش ماهه نخست سال 97 نسبت به سال 96 کاهش داشتیم ولی متاسفانه به دلیل افزایش قیمت ها صرفه جویی چشم گیری حاصل نشد. 
وی همچنین در خصوص اجرای دستورالعمل فرآوری مجدد وسایل پزشکی در بیمارستان های تابعه، توضیحاتی داد و تاکید کرد: بیمارستان ها باید به سمت مصرف تروکار و گان های جراحی دائم و حذف یک بار مصرف جدیت به خرج دهند.
در ادامه چترروز مدیر مالی دانشگاه به ارائه گزارش مقایسه ای بسته های طرح تحول نظام سلامت ( کاهش فرانشیز، ارتقای هتلینگ، حضور پزشک مقیم، ارتقای کیفیت ویزیت و ترویج زایمان طبیعی ) از سال 93 تا 97 پرداخت. وی همچنین در خصوص مقایسه سهم یارانه ها از صورتحساب به تعداد بیمار در هر یک از بیمارستان های تابعه توضیحاتی داد.
مدیر مالی دانشگاه سال 95 را بهترین سال دانشگاه در طرح تحول سلامت خواند و افزود: در سال های ابتدایی طرح تحول سلامت منابع به هنگام در اختیار دانشگاه و بیمارستا ن ها قرار می گرفت، امیدواریم در پرداخت های سال جاری تسریع صورت گیرد.

خبرنگار و عکاس: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد