کد خبر: ٨٠٩٢٨/ ٠٩:٢٥ - سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2343
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت, گروه خبری RSS
همایش معارفه و تور آشنایی دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 97دانشکده بهداشت
همایش معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده بهداشت به همراه بازدید یک روزه از دانشکده و موزه تارخ علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، این مراسم دوشنبه 23 مهر 97، با حضور دکتر اکبری ساری رئیس و معاونان آموزشی و دانشجویی فرهنگی دانشکده بهداشت، دکتر اصفیا، مدیر امور دانشجویی دانشگاه و مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده و دانشجویان ورودی جدید در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده برگزار شد.
این همایش با خوشامدگویی و تبریک دکتر اکبری ساری شروع شد.
دکتر اکبری گفت: ما در دانشکده بهداشت خوشحال هستیم که شما این دانشکده را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید. دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بزرگ‌ترین دانشکده بهداشت کشور و منطقه مدیترانه شرقی است که حدود 53 سال قبل پس از طی فرآیندهایی به‌طور رسمی با عنوان دانشکده بهداشت و انستیتو تحقیقات بهداشتی تشکیل شد. در آن زمان مردم از بیماری‌های واگیر و عفونی رنج می‌بردند و یکی از اهداف مهم دانشکده بهداشت کمک به کنترل و کاهش این بیماری‌ها و رنج و آلام ناشی از آن‌ها و ارتقا سلامت جامعه بوده و هست.
وی اضافه کرد: در این دانشکده اساتید بزرگی حضورداشته‌اند و دارند که نقش بسیار مهمی در کمک به‌نظام سلامت و شبکه بهداشت ایفا می‌کنند. دانشکده بهداشت تنها قطب علمی آموزشی علوم بهداشتی کشور است و همه دانشجویان آن تحصیلات تکمیلی است و امسال نیز حدود 250 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و MPH در این دانشکده پذیرش‌شده‌اند. در ادامه رئیس دانشکده افزود: سرانه تولید مقاله پژوهشی در دانشکده عدد بالا و مناسبی است و ما دانشکده فعالی درزمینهٔ مقالات و طرح‌های پژوهشی هستیم.
دکتر ساری مجدداً به رسالت دانشکده که کمک به ارتقا سلامت جامعه هست اشاره کرد و گفت: تمام اساتید و دانشجویان به‌ویژه دانشجویان جدید باید به بحث اخلاق و رعایت اخلاق حرفه‌ای در آموزش و پژوهش توجه کنند و سعی شود تا با این قوانین و مقررات آشنایی کامل پیدا کنیم. همچنین مدیریت دانشکده آمادگی دریافت نظرات و پیشنهاد‌های شما در زمینه‌های مختلف را دارد. در انتها باید ذکر کنم علاوه بر نقاط قوتی که دانشکده دارد محدودیت‌هایی هم وجود دارد که ما هم به آنها واقفیم مثل محدودیت‌های فضای فیزیکی و محدودیت و کمبود تجهیزات آزمایشگاهی که امیدواریم بتوانیم این مسائل را به‌تدریج برطرف کنیم.
در ادامه برنامه دکتر مجدزاده، استاد دانشکده و رئیس مرکز تحقیقات بهره‌برداری از دانش سلامت به ارائه سخنرانی با موضوع بهداشت عمومی برای دانشجویان پرداخت.
در این گفتگوی صمیمی، دکتر مجد زاده به بحث جهت‌گیری‌های نوین سلامت عمومی در قرن 21 پرداخت و گفت: سلامت عمومی هم علم و هم هنر است و به نحوی فعالیت‌های ساماندهی شده در این زمینه را باید بتوانیم در اختیار جامعه بگذاریم. حوزه عمل در این راستا فقط پیشگیری اولیه نیست و پیشگیری ثانویه و ثالثیه هم بسیار مهم است.
وی گفت: با توجه با اینکه این دانشکده، دانشکده تحصیلات تکمیلی است باید دانشمان و تولید آن را توسعه بدهیم چراکه تأثیرگذاری آن بر سلامت بسیار مهم است.
رئیس مرکز تحقیقات بهره‌برداری از دانش سلامت همچنین افزود: ایده‌های اصلی در جامعه و فیلدهای تحقیقاتی هست نه در ساختمان دانشکده؛ داشتن مهارت و توانمندی برقراری ارتباط در صحنه رقابت حرفه‌ای مهم است و دانشجویانی موفق خواهند بود که بتوانند آینده را با توجه به وضع موجود پیش‌بینی کنند.
دکتر مجد زاده تأکید کرد: بحث روز در دانشکده همکاری گروهی و بین‌رشته‌ای است چراکه در جامعه ما با بیمارهای بازپدید و نوپدید مواجهیم و باید از هم یاد بگیریم و بدانیم که چگونه یک پژوهش را عملی کنیم.
در انتها دکتر مجد زاده به مبحث اخلاق و اخلاق حرفه‌ای پرداخت و گفت: هدف نظام سلامت فقط بالا بردن سطح سلامت نیست بلکه بالا بردن سطح سلامت برای آحاد مردم به‌ویژه قشر محروم جامعه هست. در انتها وی به دانشجویان گفت: آینده رشته خود را پیش‌بینی کنید، مهارت بیاموزید نه‌فقط علم و اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنیم چراکه اخلاق در سلامت و عدالت بسیار مهم است.
سپس دکتر اصفیا، مدیر امور دانشجویی دانشگاه به تشریح فعالیت‌های معاونت دانشجویی دانشگاه پرداخت و مدیریت‌های مختلف این معاونت و حوزه فعالیت آنها را برای دانشجویان معرفی کرد.
بعدازآن دکتر الهام شکیبازاده معاون آموزشی دانشکده به تشریح فعالیت‌های معاونت آموزشی و حوزه ارائه خدمات آن اشاره کرد و گفت: معاونت دانشجویی دانشکده کارگاهی برای آشنایی با قوانین و مقررات انضباطی دانشجویان برگزار خواهد کرد.
در انتها دو تن از دانشجویان ورودی گذشته تجربیات خود را با دانشجویان ورودی جدید به اشتراک گذاشتند. سپس دانشجویان ورودی جدید پس از گرفتن عکس یادگاری در قالب تور از گروه‌های آموزشی و واحدهای مختلف دانشکده بازدید کردند و دانشجویان داوطلبانه از موزه تاریخ علوم پزشکی دانشگاه نیز بازدید کردند.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#