کد خبر: ٨٠٩٧٤/ ٠٨:٤١ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 989
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی مدیریت استرس در شهر چهاردانگه
کارشناس سلامت روان و رفتار مرکز خدمات جامع سلامت چهاردانگه، استرس چه کم چه زیاد، به یکی از واقعیت‌های زندگی تبدیل‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، روزهایی هست که افراد با استرس بحران‌های مالی، استرس پیر شدن (برای خودمان یا پدر و مادر عزیزمان)، تنهایی، مشکلات سلامتی، قبولی در دانشگاه یا کار پیدا کردن مواجه هستند. ممکن است مجبور به تحمل فشار کاری زیادی شوند، چون در غیر این صورت مشکلات استرس‌زای زیاد دیگری برایشان پیش می‌آید. ممکن است ناچار به جدایی از شریک زندگی‌شان شده باشند یا شخصی را که برایشان عزیز بوده ازدست‌داده باشند.
در زندگی روزمره هم ممکن است با ترافیک، خانه‌ی به‌هم‌ریخته و چندین ساعت سروکله زدن با بچه‌ها مواجه باشند، یا اصلاً کافی است تلویزیون را روشن کنند تا از هزار و یک‌جور اخبار بد و سریال‌های گریه‌دار دچار استرس شوند.
گرچه استرس در شروع و تشدید اختلالات روانی مؤثر است. اما اگر افراد در شرایط استرس زا بتوانند با انجام برخی فعالیت‌ها در سرنوشت خود تغییری به وجود آورند، کمتر دچار اختلالات روان‌پزشکی بیماری‌های جسمی و ... می‌شوند.
بر همین اساس و با توجه به شعار هفته سلامت «سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغییر»؛ فاطمه شعبانی، کارشناس سلامت روان و رفتار مرکز جلسه آموزشی مدیریت استرس دوشنبه 23 مهر 97 در پایگاه شماره ۲ چهاردانگه برای افراد جوان ساکن در منطقه برگزار کرد.
در ابتدای این جلسه در ارتباط با تأثیرات استرس بر فرد ازجمله تأثیرات جسمی و شناختی و عوامل به وجود آورنده استرس نظیر مسائل اجتماعی، اقتصادی، ارتباطات بین فردی برای شرکت‌کنندگان مطالبی را عنوان کرد سپس تکنیک‌هایی نظیر ارتباط مؤثر، حل مسئله، تنفس عمیق و آرمیدگی به افراد حاضر در جلسه آموزش داد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد