کد خبر: ٨٠٩٧٧/ ٠٨:٥١ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1056
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برپایی ایستگاه سلامت به مناسبت هفته سلامت روان در دانشگاه فرهنگیان اسلامشهر
به همت واحد سلامت روان و آموزش ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، ایستگاه سلامت در راستای برنامه‌های هفته سلامت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این ایستگاه ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان عترت شهرک واوان و در راستای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده هفته سلامت روان (24-18 مهر 97) با عنوان ' سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغییر' دوشنبه 23 مهر 97 برگزار شد.
در این برنامه علاوه بر برگزاری دو مبحث تاب‌آوری و جوانان و پیشگیری از اعتیاد در جوانان، در خصوص خود مراقبتی جوانان نیز نکاتی مطرح شد.
میر سعید رضایی، کارشناس سلامت روان و رفتار شبکه در خصوص تاب‌آوری و جوانان گفت: تاب‌آوری یعنی در شرایط آسیب‌زا پرورش یافتن، آسیب ندیدن و به رشدی بیش‌ازپیش رسیدن است.. تاب‌آوری از مجموعه مهارت‌ها تشکیل‌شده که همه آنها در کنار هم می‌توانند فردی مستحکم و تاب آور در مقابل مشکلات زندگی بسازد.
وی در ادامه انواع مهارت‌های افزایش تاب‌آوری افراد در مشکلات زندگی را تنظیم هیجانی، مهارت حل مسئله، مهارت ارتباط مؤثر، مهارت خودآگاهی و اعتقادات مذهبی عنوان کرد و توضیح داد.
احمدیان نیز به راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در جوانان و ضرورت اهمیت آن از دوران نوجوانی اشاره کرد.
در حاشیه این برنامه ضمن ارائه مشاوره با محوریت مباحث ارائه‌شده در جلسه، در راستای برنامه خود مراقبتی جوانان بیش از ۶۷ سفیر سلامت دانشجو جذب و آموزش داده شد و اطلاع‌رسانی برای پیوستن به کانال پیام‌رسان سفیر سلامت و شرکت در مسابقه انجام شد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز
 

 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد