کد خبر: ٨٠٩٩٢/ ١٢:٤٧ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1589
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان آرش
برگزاری کارگاه آموزشی – توجیهی تغذیه بالینی در بیمارستان آرش
کارگاه آموزشی و توجیهی تغذیه بالینی ویژه پزشکان با همکاری معاونت درمان دانشگاه در بیمارستان آرش برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان جامع بانوان آرش، کارگاه آموزشی و توجهی تغذیه بالینی ویژه پزشکان با همکاری معاونت درمان دانشگاه، چهارشنبه 25 مهر 97، در بیمارستان آرش با حضور اساتید ، دستیاران و دانشجویان پزشکی برگزار شد.
 در این کارگاه دکتر عبدالرضا نوروزی، دانشیار تغذیه بالینی، هدف این کارگاه را بیان اهمیت تغذیه بالینی و علت دریافت این خدمات برای بیماران اعلام کرد. وی در زمینه موضوع غربالگری و ارزیابی تغذیه ایی گفت : در حالت عادی 6درصد افراد جامعه دچار سوءتغذیه هستند اما در بیماران بستری این میانگین به 24 – 39 درصد می رسد که یکی از علل اهمیت توجه به تغذیه بالینی در بیماران بستری است . هم چنین در ارائه جداگانه دکتر نورزوی، در زمینه دیابت بارداری و موارد استفاده و منع مواد غذایی در بیماران باردار با علائم دیابت توضیح داد.
دکتر محمد فارسانی، استادیار تغذیه بالینی، نیز درمورد اختلالات وزن در دوران حاملگی و اهمیت ارزیابی وزن توضیح داد. دکتر فارسانی در صحبت هایش به نقش تغذیه در ناباوری اشاره کرد و  گفت تغذیه نامناسب قبل از بارداری میتواند، در کیفیت بارداری و نتیجه بارداری نقش داشته باشد.
همچنین دکتر حسین ایمانی، استادیار تغذیه بالینی، در مودر اهمیت تغذیه در بیماران بحرانی در ICU  صحبت کرد. وی گفت بیماران بستری بخصوص در بخش ICU ، به سرعت پروتیئن بافت بدنی را از دست میدهند که فاکتور مهمی در درمان  های مختلف محسوب میشود، به همین علت اندازه گیری و تغذیه بالینی در بیماران بستری نقش ویژه ای دارد.
هادوی، کارشناس مسئول تغذیه، در انتها به معرفی سیاست های اجرایی و ظوابط بخش تغذیه بالینی و سنجه های تغذیه ای در اعتباربخشی پرداخت.
وی گفت : 18 بیماری در فرم های ارزیابی ارائه شده که باید حتما به کارشناسان تغذیه ارجاع داده شود اما در بیمارستان ها با توجه به کمبود مشاوران تغذیه، در بیمارستان های تخصصی زنان، دو بیماری پراکلامسی و دیابت از اولویت برخودار بوده و حتما باید مورد ارزیابی و به مشارو تغذیه ارجاع شود.
خبرنگار و عکاس: سارا احمدی زاده

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد