کد خبر: ٨١٠١٥/ ١٨:١٦ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 3143
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
انتقال ریاست بین المللی مجمع جهانی سلامت به نماینده دانشگاه علوم پزشکی تهران در برلین
در مراسمی ریاست بین‌المللی مجمع جهانی سلامت در سال 2019 به دکتر علی جعفریان رئیس قبلی دانشگاه و مشاور وزیر بهداشت منتقل شد.

گالری عکس

دریافت فیلم (کیوسک)
گروه نمایندگی دانشگاه در مجمع جهانی سلامت متشکل از دکتر علی جعفریان رئیس پیشین و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در مجمع جهانی سلامت، دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر صحرائیان معاون پژوهشی دانشگاه و دکتر تکیان معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت و نماینده دانشگاه در پیمان گروه 8 در نشست مجمع جهانی سلامت 2018 حضور یافتند.
همچنین دکتر محمود نیکنام به نمایندگی از فرهنگستان علوم پزشکی ایران در این همایش شرکت داشتند. این دهمین سالگرد برگزاری مجمع جهانی سلامت بود که دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 2016 در آن عضویت دارد.
در نشست امسال دکتر جعفریان در کارگاه سلامت جهانی در مؤسسات آکادمیک  و دکتر تکیان در کارگاه پوشش همگانی سلامت  و پانل  بیماری های غیرواگیر حضور و سخنرانی داشتند.
همچنین روز دوشنبه 24 مهر 97  در مراسمی ریاست بین‌المللی مجمع جهانی سلامت در سال 2019 به دکترعلی جعفریان رئیس قبلی دانشگاه و مشاور وزیر بهداشت منتقل شد.
دکتر جعفریان در سخنرانی خود ضمن دعوت از حضار برای حضور در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع سلامت که قرار است در جزیره کیش برگزار شود، به پیشرفت‌های دانشگاه و نظام سلامت کشور و چالش‌های منطقه‌ای در حوزه سلامت اشاره کرد.
همچنین دکتر گنتن رئیس و بنیان‌گزار پیمان گروه 8 و مجمع جهانی سلامت، در سخنان خود با اشاره به آزادی محیط آکادمیک بر انتخاب میزبان نشست دوره‌ای بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی موجود در جهان تأکید کرد.
اختتامیه دهمین نشست مجمع جهانی سلامت به صورت مشترک با افتتاحیه نشست سالانه «گرند چلنجز» که توسط بنیاد بیل و ملیندا گِیتز برگزار می‌شود، اجرا شد و در آن بیل گیتز، دکتر تدروس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، ارنا سولبرگ نخست وزیر نروژ و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان سخنرانی کردند.
توضیح اینکه هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت روزهای 9 و 10 اردیبهشت ماه 1398 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره کیش برگزار می‌شود. این اولین نشست منطقه‌ای در غرب آسیا و شمال افریقا است که انتظار می‌رود 700 شرکت کننده و بیش از 150 میهمان بین المللی در آن حضور یابند.
این نشست با حمایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با کمک مؤسسه ملی تحقیقات سلامت برگزار خواهد شد.
همچنین گروه اعزامی دانشگاه با حضور دکتر هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در کشورمان با رییس مجتمع بیمارستانی دانشگاه چریته ملاقات و درباره راه‌های همکاری در آینده بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/07/28 9:21
0
0
تبریک فراوان خدمت استاد جعفریان .استاد جعفریان لایق بهترین ها هستند. انشالا مثل همیشه موفق و سربلند باشند صالح
کاربر مهمان
1397/07/28 9:15
0
0
آقای دکتر جعفریان یکی از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند . توانمندی ایشان در سطح بین المللی نیز درک شد. بسیار خبر خوشحال کننده و انرژی بخشی بود.
کاربر مهمان
1397/07/26 11:5
0
0
ایکاش این ریاست به یک متخصص حیطه بهداشت و سلامت سپرده می شد. پزشکان متاسفانه غالبا درمان محور فکر میکنند و معنای سلامت برایشان بازگرداندن سلامت است نه پیشگیری و ارتقای بهداشت. به همین دلیل سرانه بهداشت صرف درمان می شود نه پیشگیری. هیات علمی سابق
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد