کد خبر: ٨١٠٥٩/ ١٠:٥٣ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1101
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی مهارت های فرزندپروری در شهر چهاردانگه
مرکز خدمات جامع سلامت شهری چهاردانگه، جلسه آموزشی مهارت های فرزندپروری برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، خانواده سالم و موفق، مجموعه ای است که در آن، همه اعضا موفق هستند و همه مناسبات میان افراد آن روال طبیعی و موفقی دارد. اعضای این خانواده می توانند از قدرت های انسانی خود استفاده کنند آنها از این قدرت ها برای مشارکت و تعاون و ارضای نیازهای فردی و جمعی خود استفاده می کنند.خانواده سالم به مانند خاک سالمی است که در آن افراد رشد سالم دارند و انسان ها بالغ میشوند و نقش مهمی در ترویج استفاده از مهارتهای سالم زندگی را دارند.
در همین راستا فاطمه شعبانی، کارشناس سلامت روان و رفتار دوشنبه 23 مهر 97 جلسه آموزشی مهارت های فرزندپروری ویژه والدین در خانه بهداشت علی آباد قاجار برگزار کرد و در طی این جلسه ابتدا به تعریفی از رفتار، عوامل موثر در بروز و ادامه آن و شیوه های ثبت رفتار پرداخت و سپس شیوه های تشویق کردن، قانونگذاری و تنبیه را آموزش داد.
وی در این جلسه گفت: والدینی که فاقد مهار تهای مفید زندگی هستند با عدم تامین الگوی مناسب برای فرزندان مشکلاتی را برای آنها در آینده فراهم می کنند. جوان و نوجوانی که در محیط خانواده مورد توجه و تاکید قرار بگیرد و از مهر و محبت صادقانه والدین برخوردار گردد، احساس عزت نفس می کند و نسبت به خود نگرشی توام با احترام پیدا می کند و همین احساس باعث می شود که در برقراری ارتباط با دیگران مطمئن تر عمل کند و مسلما باید دانست که همبستگی بالایی بین دریافت محبت از والدین و احساس مالکیت و تعلق به آنها با سلامت روانی جوانان و نوجوانان وجود دارد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#