کد خبر: ٨١١٣٠/ ١١:١٩ - يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1467
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
به همت معاونت غذا و دارو
برگزاری جلسه آموزشی برای دستیاران جدید بیمارستان زنان یاس
جلسه آموزشی باهدف آشنایی بیشتر دستیاران جدید بیمارستان یاس بااهمیت فارماکوویژیلانس و ضرورت و راه‌های گزارش دهی عوارض و خطاهای دارویی، نکات ضروری در خصوص تجویز داروها در بیمارستان و آشنایی با پروتکل‌های دارویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، این جلسه آموزشی، روز چهارشنبه 25 مهر 97 با حضور دکتر منا کارگر، مسئول واحد تحقیق و توسعه در سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان زنان یاس برگزار شد.
در این جلسه دکتر کارگر به بیان تاریخچه گزارش دهی عوارض دارویی، خطاهای دارویی و نیز راهکارهایی جهت کاهش خطاهای تجویز داروها اشاره کرد. در ادامه روش‌های مختلف گزارش دهی عوارض و خطاهای دارویی بیان شد و وی نمونه‌هایی از اقدامات اخیر صورت گرفته توسط مرکز ملی ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها بر اساس گزارش‌های دریافتی عوارض دارویی را برشمرد.
دکتر کارگر همچنین به‌ضرورت رعایت چارچوب تجویز داروها بر اساس فرمولاری در بیمارستان و تجویز منطقی داروها بر اساس پروتکل‌های دارویی نیز تأکید نمود. در ادامه به نمونه‌های پروتکل‌های دارویی ابلاغ‌شده در دانشگاه، محدودیت تجویز برخی از داروهای آنتی میکروبیال و ضرورت تجویز آن‌ها بر اساس تائید متخصص عفونی نیز اشاره شد. 
 دکتر کارگر در خاتمه نیز در خصوص نحوه گزارش دهی مشکلات تجهیزات پزشکی، دستورالعمل فرآوری مجدد تجهیزات پزشکی و مطالبی که از طریق مراجعه به سایت معاونت غذا و دارو قابل‌دسترسی است نیز توضیحاتی بیان کرد.
همچنین در این جلسه بروشور عوارض دارویی، پروتکل‌های دارویی و دستورالعمل‌های مورداشاره در جلسه نیز در اختیار حاضرین قرار گرفت.

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد