کد خبر: ٨١٢٤٤/ ١١:٢١ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1338
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان ضيائيان
برگزاری کارگاه آنفلوآنزا در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان
دکتر جمالی متخصص عفونی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان در خصوص شایعترین بیماری ویروسی فصل سرما برای کارکنان کادر درمان بیمارستان توضیحاتی را ارائه داد.

آنفلوآنزا یا گریپ (Grippe) شایعترین بیماری ویروسی فصل سرما است که دستگاه‌ تنفسی ‌را درگیـر می‌کند و شدیدا مسری است. ‌مدت‌ زمان‌ شروع‌ علائم‌ آنفلوآنزا از زمان‌ وارد شدن‌ ویروس‌ به‌ بدن‌ 48تا24 ساعت‌ است‌.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، در همین راستا کارگاه آموزشی با عنوان "بیماری آنفولانزا" روز سه شنبه 1 آبان ماه 97 با حضور کارکنان کادر درمان در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد.
 در این کارگاه دکتر جمالی متخصص عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد بیماری آنفولانزا و علائم این بیماری مطالبی را تشریح کرد و به تفاوت این بیماری با سایر بیماری های سیستم تنفسی پرداخت.
وی در خصوص راههای انتقال بیماری و روشهای پیشگیری از این بیماری مواردی را بیان کرد و در مورد واکسیناسیون افراد نیازمندِ واکسن توضیحاتی را ارائه داد.
ایشان در پایان این کلاس به روشهای مراقبتی بیماران مبتلا پرداخت و به تازه ترین مطالب در خصوص درمان این بیماری اشاره کرد.
خبروعکس:مهدی صدفی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#