کد خبر: ٨١٢٥٩/ ١٣:٥٠ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1053
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
همزمان با شروع هفته پیشگیری از مسمومیت ها
غرفه اطلاع رسانی مسمومیتهای دارویی در ساختمان شماره 2 دانشگاه برپا شد
غرفه ای باهدف افزایش آگاهی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص مسمومیت دارویی، در نخستین روز از آبان سال 97 در معاونت غذا و دارو برپا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، اول آبان ماه 97، توسط معاونت غذا و دارو غرفه ای باهدف افزایش آگاهی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص مسمومیت دارویی و راهکارهای آن و ارتقای دانش جامعه درخصوص خطرات ناشی از مسمومیت‌ها و نحوه برخورد با این ‏رخداد، مانند چگونگی پیشگیری از بروز مسمومیت های ناشی از دارو، نکاتی در خصوص پیشگیری از بروز مسمومیت های دارویی در کودکان و توصیه هایی در مورد پیشگیری از بروز مسمومیت های دارویی در خصوص مواجهه با فرد مسموم در محل ساختمان شماره 2 دانشگاه برپا شد. 
در این غرفه بروشورهایی با عناوین مقاومت آنتی بیوتیکی یک تهدید جهانی، آشنایی با انواع مسمومیت ها و راهکارهای پیشگیری از وقوع آنها، مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد، تمرکز بر آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت دراطفال، مسمومیت ناشی از ‏داروها، پیشگیری از مسمومیت با سرب، سموم دفع آفات و شوینده های خانگی، مواد شیمیایی، مسمومیت با فلزات سنگین، گیاهان سمی و گزیدگی‌های ناشی از مار، عقرب، نیش زنبور، مصرف سیگار،‏ گازها و منوکسیدکربن و ... برای بهره مندی همگانی و راهنمایی عموم در رابطه با این خطرات توزیع شد.
توضیح این که عناوین روز های هفته پیشگیری از مسمومیت های سال 97 به شرح زیر اعلام شده است:
سه شنبه یک آبان، روز پیشگیری از بروز مسمومیت ناشی از داروها ‏
چهارشنبه دو آبان، روز پیشگیری از مسمومیت کودکان
پنج شنبه سه آبان، روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از گازها و منوکسیدکربن ‏
جمعه چهار آبان، روز پیشگیری از مسمومیت با مواد غذایی، قارچ ها و گیاهان سمی‏
شنبه پنج آبان، روز پیشگیری از مسمومیت با سموم دفع آفات نباتی، مواد شیمیایی (شامل اسید، قلیا و شوینده های خانگی)، فرآورده های نفتی و فلزات سنگین مانند سرب، جیوه و باتری مینیاتوری ‏
یکشنبه شش آبان، روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از گزیدگی جانوران سمی
دوشنبه هفت آبان، روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد ‏مخدر، محرک و الکل

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد