کد خبر: ٨١٨٩٤/ ١٥:٢١ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 268
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه 
آموزش روش های تعیین کردن اصالت کالا و تفکیک کالای قاچاق از کالای غیر قاچاق
برگزاری جلسه سلامت و ایمنی کالاهای سلامت‌محور در اتاق اصناف تهران با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران، جلسه سلامت و ایمنی کالاهای سلامت‌محور در اتاق اصناف به‌منظور آشنایی با اصالت کالاهای سلامت‌محور ویژه همه صنوف با حضور مهندس مهدی اسدیان کارشناس  اداره نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو تهران، 22 آبان ماه سال 97 در محل ساختمان شماره 2 اتاق اصناف برگزار شد.
در این جلسه، مهندس اسدیان کارشناس اداره نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو تهران به ارائه توضیحاتی پیرامون انواع برچسب رهگیری اصالت کالا، روش های بررسی اصالت فرآورده،مدل سامانه مدیریت اطلاعات فرآورده های سلامت،مشخصات شناسه‌ها(Codes & IDs)، مشخصات برچسب/ محل الصاق شناسه‌های ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت،موادغذایی، آرایشی و بهداشتی پرداخت و نکات مهمی را که در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی وارداتی و تولیدات داخلی باید به آن‌ها توجه کرد، بیان کرد.
وی در ادامه: در مورد انواع برچسب رهگیری اصالت کالا شامل برچسب‌های قدیمی، برچسب‌های جدید و برچسب‌های تقلبی و نامعتبر، برچسب رهگیری اصالت کالا، شناسه رهگیری، بارکد میل‌های شماره تجاری فرآورده، سری ساخت، تاریخ انقضاء و کد 16 رقمی توضیحات کاملی را ارائه داد و در قالب پرسش و پاسخ با حاضرین به بحث و تبال نظر پرداخت.
مهندس اسدیان در مورد حداقل اطلاعاتی که هر شهروند باید داشته باشد گفت: هر شهروند باید نام و نام تجاری محصول، نام و کشور تولیدکننده، تاریخ تولید، انقضاء ، آرم سازمان غذا و دارو و علامت استاندارد ایران، را بشناسد.
همچنین  در مورد راه‌های استعلام شناسه‌های ردیابی، رهگیری و اصالت افزود: مصرف‌کنندگان می‌توانند با خراشیدن لایۀ پوشاننده، شناسۀ 16 رقمی اصالت را از طریق شمارۀ پیامک 20008822، تلفن 0216185، استفاده از سایت www.ttac.ir و نرم‌افزار تلفن همراه استعلام کنند را توضیح داد.
و در پایان  بروشورهایی با عناوین سلامت و ایمنی کالاهای سلامت‌محور تولید داخل و کالاهای سلامت‌محور وارداتی، بین حاضرین توزیع و آموزش داده شد.
 
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#