کد خبر: ٨٢٨٠٨/ ١٨:١٠ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1909
چاپ
ارسال به دوست
روابط عومی حوزه ریاست, معاونت درمان, گروه خبری RSS
جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد
دکتر کریمی، رئیس دانشگاه در جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه بر اجرای سیاست های 14 گانه مدیریت منابع دربیمارستان ها تاکید کرد.

گالری عکس
 این جلسه روز دوشنبه 19 آذر 97 در اتاق شورای ساختمان مرکزی دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاونان توسعه، درمان و غذا و داروی دانشگاه، مدیر فناوری اطلاعات، مدیر داروخانه‌های بیمارستانی، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان، مشاور معاون درمان، مدیر درمان و رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های معاونت درمان برگزار شد.
دکتر کریمی در این جلسه بر تهیه گزارش عملکرد بیمارستان‌ها بر اساس سیاست‌های 14 گانه وزارت بهداشت که در جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه نیز به تصویب رسیده است تأکید کرد و از معاون درمان خواست تا هر یک از بیمارستان‌ها بر این اساس در جلسات آتی ستاد تحول گزارش عملکرد خود را ارائه دهند.
 دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه با اشاره به موضوعات قابل‌طرح در این جلسه گفت: بررسی وضعیت آزمایشگاه‌ها در مراکز تابعه، گزارش عملکرد مدیریت منابع در مرکز طبی و چگونگی اجرای خدمات ستاره‌دار در بیمارستان‌ها از موضوعات مهم این جلسه ستاد تحول سلامت دانشگاه است.
در ادامه دکتر حاجی نوری رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های معاونت درمان گزارشی در خصوص شبکه ارجاع آزمایشگاه‌های دانشگاهی تابعه ارائه از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون کرد و گفت: طرح ارجاع آزمایش‌هایی که در یک مرکز قابل انجام نیست به سایر مراکز تابعه و یا به بخش خصوصی موضوعی است که ما در معاونت درمان پیش از طرح تحول سلامت به جد موردبررسی قرار دادیم ولی در آغاز طرح تحول و پس از اجرای این طرح با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدیم که پس از مکاتبه با رئیس وقت دانشگاه، قرار شد تمامی آزمایش‌ها در مراکز دانشگاهی تحت پوشش انجام شود. من هم به‌عنوان رئیس اداره آزمایشگاه‌ها معتقدم با توجه به ظرفیت‌های موجود این کار شدنی است. لازم است روسای آزمایشگاه‌ها تابعه نسب به این موضوع و مدیریت منابع و مصارف مرکز خود حساسیت بیشتری پیدا کنند. آرزوی قلبی من این است که بتوانیم با بهره‌گیری از منابع موجود (نیروی انسانی و تجهیزات) خدمات آزمایشگاهی موردنیاز را در بیمارستان‌های تابعه به مردم ارائه دهیم.
دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه در این جلسه تأکید کرد: روسا و مسئولان فنی آزمایشگاه‌ها باید با مدیریت منابع انسانی و کیت‌های آزمایشگاهی مانع از ضرر و زیان شوند.
وی در خصوص تأمین تجهیزات و امکانات موردنیاز آزمایشگاه‌های بیمارستان‌های معین افزود: ما برای حل مشکلات آزمایشگاه‌های معین تمام تلاش خود را می‌کنیم. ولی قطعاً باید نظارت شود تا هیچ آزمایشی از مراکز تابعه به بخش خصوصی ارجاع داده نشود.
دکتر صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن قدردانی از زحمات دلسوزانه دکتر حاجی نوری در حوزه نظارت بر امور آزمایشگاه‌های دانشگاهی گفت: مسئولین آزمایشگاه‌های دولتی باید در منفی و مثبت بودن تراز واحد خود سهیم بوده و نسبت به آن حساسیت به خرج دهند.
وی مهم‌ترین مشکلات در آزمایشگاه‌های تابعه را نبود برنامه جامع در شرایط بحران و کمبود و گرانی کیت و مواد موردنیاز دانست.
همچنین در این جلسه ستاد تحول دکتر بدو رئیس مرکز طبی کودکان گزارشی از عملکرد این بیمارستان را بر اساس شاخص‌های 14 گانه وزارت متبوع و دانشگاه که در مصوبه اخیر هیئت‌رئیسه اعلام شده است ارائه کرد.
وی در این راستا در خصوص برگزاری منظم کمیته اقتصاد دارو و درمان، راه‌اندازی مرکز محدود جراحی، ارزیابی عملکرد 6 درصد خدمات پرستاری و 40 درصد اتاق عمل، ارزیابی خدمات گلوبال، اجرای فرمولاری آزمایش‌ها، جایگزین کردن ظروف استیل به‌جای یک‌بارمصرف و ... توضیحاتی داد.
همچنین در این جلسه دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه گزارشی از وضعیت اعمال دستورالعمل خدمات ستاره‌دار در HIS بیمارستان‌ها ارائه کرد.
خبرنگار و عکاس: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد