کد خبر: ٨٢٩٧٧/ ١١:٠٦ - يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 600
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی اثرات تخمدان پلی کیستیک بر ناباروری و سرطان پستان در شهرستان اسلامشهر
واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با همکاری واحد آموزش بهداشت شبکه جلسه آموزشی با عنوان 'تخمدان پلی کیستیک بر ناباروری' و ' سرطان پستان ' برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی با حضور داوطلبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت قایمیه و پایگاه‌های غیر ضمیمه تحت پوشش چهارشنبه 21 شهریور 97 در مرکز برگزار شد.
مریم دریایی پور، کارشناس سلامت خانواده گفت: بیماری تخمدان پلی کیستیک بیماری نسبتاً شایع خانم‌ها در سن باروری (۱۵ تا ۴۵ سال) است. در این بیماری اختلالات هورمونی موجب تغییراتی می‌شود که به دنبال آن قاعدگی، وضعیت و توانایی باروری و شکل ظاهری خانم‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد. این بیماری اگر بدون درمان برای مدت طولانی ادامه پیدا کند می‌تواند بر سلامت فرد اثر بگذارد.
در ادامه لیلا محمدی نژاد، کارشناس برنامه میان‌سالان شبکه به اهمیت توجه بانوان به‌سلامت خویش ونیز انجام غربالگری سرطان پستان در زنان تأکید و توصیه کرد با انجام به‌موقع غربالگری سرطان پستان بیماری زودتر تشخیص داده‌شده و اقدامات درمانی نیز زودتر آغاز می‌شود.
محمدی نژاد در رابطه با دلایل ابتلا به سرطان پستان و نیز افرادی که در معرض ابتلا به بیماری هستند، پرداخت و تأکید کرد که بسیاری از عوامل خطرزا اجتناب‌پذیر هستند و بعضی مانند سابقهٔ خانوادگی اجتناب‌ناپذیرند. زن‌ها بهتر است حتی‌المقدور با پرهیز از عوامل خطرزای شناخته‌شده، از خود محافظت کنند.
وی در ادامه جلسه علائم سرطان پستان و خودآزمایی پستان را آموزش داد و بر اهمیت معاینات و همچنین معاینات دوره‌ای تأکید و توصیه کرد در صورت هرگونه تغییر در پستان حین معاینه به مراکز بهداشتی یا پزشک خود مراجعه کنند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز


 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد