کد خبر: ٨٤٠٥٨/ ١٣:١٩ - دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2429
چاپ
ارسال به دوست
روابط عومی حوزه ریاست, گروه خبری RSS
بیست و چهارمین درخشش پیاپی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی
در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه تولید علم برای بیست و چهارمین بار پیاپی و در حوزه فناوری سلامت که برای نخستین بار به محورهای جشنواره افزوده شد، رتبه نخست را کسب کرد.

گالری عکس
در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که صبح روز دوشنبه 24 دی 97 در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی تهران همانند سال‌های گذشته رتبه نخست را کسب کرد.
دکتر کریمی رییس دانشگاه ضمن تبریک این موفقیت به خانواده دانشگاه علوم پزشکی تهران، بابیان اینکه انتظار از دانشگاه علوم پزشکی تهران باوجود پیشینه غنی و اعضای هیات علمی توانمند و کارآمدی که در شاخه‌های مختلف دارد همین است که اول باشد افزود: ارتقا قدرت و بنیه علمی کشور در گرو توجه و  سرمایه‌گذاری در عرصه پژوهش است و قطعاً دانشگاه در همه زمینه‌ها از پژوهشگران حمایت می‌کند.
وی بر ارتقا کیفیت حوزه پژوهش تأکید کرد و گفت: سال‌هاست درزمینه تقویت زیرساخت‌های پژوهشی دانشگاه برنامه‌ریزی‌شده و امیدواریم با وجود محققان خوبی که در دانشگاه فعالیت دارند و با حمایتی که از سوی دانشگاه، وزارت بهداشت و دیگر مسئولان کشور می‌شود؛ در سال‌های آینده به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

کسب 6 جایزه از مجموع 16 جایزه
دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز به معرفی برگزیدگان دانشگاه در این جشنواره پرداخت و گفت: از 16 جایزه‌ای که در بخش حقیقی و حقوقی به برگزیدگان جشنواره اهدا شد 6 جایزه به دانشگاه علوم پزشکی تهران اختصاص یافت.
وی افزود: در بخش حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دو بخش فناوری سلامت و تولید علم،  مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم، مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر و یک مجله انگلیسی‌زبان رتبه نخست را کسب کردند و در بخش حقیقی در بین محققان حائز رتبه، دکتر لیلا آزادبخت رتبه دوم گروه علوم بالینی و سلامت را بدست آورد.
دکتر صحرائیان بابیان اینکه این بیست و چهارمین باری است که دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه نخست را کسب می‌کند افزود: امسال حوزه فناوری سلامت برای نخستین بار به محورهای جشنواره افزوده شد که در این بخش نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران حائز رتبه نخست شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه به مقایسه تعداد جوایز این دوره از جشنواره با دوره‌های قبلی پرداخت  و گفت: بسیاری از پژوهشگران دانشگاه در سال‌های گذشته جایزه گرفتند و براساس آیین‌نامه جشنواره تا 8 سال برگزیده‌ای نمی‌تواند برای بار دوم انتخاب شود به همین دلیل امسال از دانشگاه  فقط یک نفر در حوزه پژوهشگر برگزیده انتخاب شد اما درمجموع دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه نخست را در حوزه پژوهش کسب کرده است.

جشنواره رازی فرصتی برای معرفی دستاوردهای بی‌شمار نظام سلامت

توضیح اینکه در بیست و چهارمین جشنواره رازی پیش از اهدای جوایز، دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به معرفی دستاوردهای نظام سلامت پرداخت و خواستار حمایت بیشتر از محققان شد.
 دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، پیشرفت کشور در حوزه پزشکی و زیست‌فناوری مثبت ارزیابی کرد  و سرمایه‌گذاری در عرصه پژوهش را ارزش‌افزوده‌ای برای کشور دانست.
دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت نیز دستاوردهای نظام سلامت را نتیجه تلاش نیروی انسانی برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی دانست و بر همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و غیرپزشکی و برداشتن مرزهای علمی کشور تأکید کرد.
دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور نیز، بابیان اینکه در طول سال‌های پس از انقلاب باوجود محدودیت‌ها و مشکلات، توفیقات حوزه پزشکی و نظام سلامت بی‌شمار است  تأکید کرد حوزه بهداشت و درمان درصدر اولویت‌های کشور قرار دارد.
 
جوایز دانشگاه در جشنواره رازی بدین شرح است:

دکتر عباسعلی کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در 2 حوزه تولید علم و فناوری سلامت
دکتر باقر لاریجانی رییس مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم
دکتر فرشاد فرزادفر رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر
دکتر حسن وطن‌دوست سردبیر مجله Journal of Arthropod-Borne Diseases
دکتر لیلا آزادبخت رتبه دوم  گروه علوم بالینی و سلامت

خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/10/24 20:49
0
0
به همه محققین و دانشجویان دانشگاه بابت این موفقیت تبریک می گویم. وظیقه است از تمام کارکنان محترم حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مراکز تحقیقات و دانشکده ها که بخش مهمی از دست آوردهای پژوهش دانشگاه مرهون زحمات آن ها است و نام ایشان نه در مقالات و نه در جایی دیگر منعکس نمی گردد تشکر کنیم. کسانی که پشتیبانی پژوهش را خاموش انجام می دهند، تمام این سال ها حسن خلق و رفتار دارند. بسیار ممنون و تبریک به شما مجدزاده
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد